Proč jsem si vybral infrapanely Tempero? Při návratu vlakem z Prahy jsem potkal majitele společnosti TEMPERO, kterému jsem se svěřil s problémem s vytápěním a vlhkostí v pokoji se třemi venkovními zdmi. V tomto pokoji je umístěn klasický třížebrový deskový radiátor o délce 180 cm a výšce 50 cm, tento je vytápěn plynovým kotlem. V topné sezóně se nikdy nepodařilo tento pokoj vytopit tak, aby v něm nastal teplotní komfort a aby vlhkost vzduchu klesla pod 70 %.

To jsem ještě netušil, že ve zdech je vlhkost ještě vyšší. Na základě těchto informací mi majitel společnosti doporučil instalaci infrapanelů, které měly oba problémy vyřešit.

Instalace

V létě roku 2017 jsem se nechal přesvědčit a panely jsme instalovali. Po zahájení topné sezóny jsme proměřili stav vlhkosti ve zdivu a k mému překvapení jsme naměřili přes 90 %.

Provoz

Spuštění panelů přineslo tu zásadní věc, že v pokoji, i přes vypnuté topení, došlo k naakumulování tepla do podlahy, umístěného nábytku a okolních zdí, což mělo za přínos ten, že v pokoji bylo najednou příjemně teplo. Pravidelným větráním (cca 3x za den) jsem dosáhl toho, že vlhkost ve zdivu po třech měsících klesla k hodnotě 50 %. Nyní již panely užívám 2. rok a jsem s výsledky jak vytápění, tak s odstraněním vlhkosti velmi spokojen. Teplotní komfort je zajištěn právě infrapanely, které se dokáží rozehřát až k 180 °C, naakumulují okolí a následně po ohřátí vzduchu dochází k jejich vypnutí termostatem.

Hodnocení

Do této chvíle mohu jen konstatovat, že instalace panelů byla správná volba, která mi vyřešila vytápění i vlhkost. Co se týče provedené montáže a starosti o to, aby měl zákazník bezproblémový výrobek, byl jsem maximálně spokojen.