Je-li pořizovací cena infrapanelu primárním kritériem výběru, je možné zakoupit levné infrapanely. Ale je třeba počítat s vyššími provozními náklady, velmi krátkou životností a s nížší účinností. Oproti tomu infrapanely s obsahem drahých kovů, při jejichž výrobě byly použity nanotechnologické výrobní postupy budou mít vždy vyšší cenu. Ta se navíc může citelně měnit v důsledku změn cen drahých kovů na světových burzách.

Cena reflektuje kvalitu

Cena zde může být účelově manipulována, může být ovlivněna politickou a ekonomickou situací ve které se těžaři a zpracovatelé nachází. Pokud dochází k dlouhodobému růstu cen, je nutné zvýšené náklady promítnout do výsledných cen zařízení, které tyto kovy obsahují. Výsledkem může být, že cena kvalitních a technicky vyspělých infrapanelů poroste v návaznosti na zvyšování cen všech vstupních surovin.

Je-li výrobek kompletně vyráběn v Evropské unii, pak nárůst ceny může ovlivnit i zvyšujcí se mzda a jiné náklady, kterými jsou i rostoucí ceny pohonných hmot. Panely vyráběné v jiných lokalitách (např. v Asii) jsou díky široké nabídce levné pracovní síly schopny pokrýt i citelný nárůst výrobních nákladů. Taktéž výrobky vyráběné v těchto zemích jsou maximálně ošizeny na použitém materiálu a prakticky se u nich nepoužívají drahé kovy ani žádné jiné nanotechnologické materiály.

Pořizovací ceny těchto infrapanelů mohou působit lákavě, ale provozní náklady jsou často vysoké. Obvykle jsou to výrobky nevalné kvality a životnosti. I zde platí „ nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“. Pokud zvažujete výstavbu nového domu, jistě upřednostníte špičkové stavební komponenty a technologie s dlouhou životností, které nepotřebují výměnu těsně po uplynutí záruky. Pro rok 2019 je předpovídáno zvyšování cen především kvalitních výrobků, které jsou vyráběny v Evropské unii.

Okamžitý komfort za výhodnou cenu

Naši zákazníci si uvědomují rostoucí ceny některých surovin, a proto se již předzásobili infrapanely českého výrobce. I když mnohdy právě obdrželi stavební povolení nebo mají jen základovou desku či dokončenou hrubou stavbu, infrapanely si již zakoupili, aby získali infrapanely za výhodné ceny.

Takových zákazníků máme mnoho. Někteří zákazníci jsou v dokončovací fázi a jejich domy již infrapanely vytápějí. Často nemají dokončené vnitřní omítky, podlahy, položené kachličky v koupelně. Ale díky již funkčním infrapanelům se v těchto rozestavěných domech pracuje mnohem příjemněji. Omítky rychleji proschnou a rozhodně se bude lépe pracovat, jsme-li obklopeni příjemným sálavým teplem z našich infrapanelů. Mít při práci teplo nebo být v chladu a vlhku? Naši zákazníci mají jasno. Pokud hledáte, jak si zvýšit komfort na svém pracovišti, kontaktujte nás.