Elektrické podlahové vytápění předčily infrapanely. Je to v důsledku toho, že teplota podlahy nemá překračovat 26°C v místnostech jako je například obývací pokoj, kuchyň, dětský pokoj či ložnice a 28°C v koupelně a na záchodě. Z toho plyne, že elektrické podlahové vytápění musí topit neustále a prohřívat celou plochu.

Limity podlahového vytápění

Z důvodu této regulace nelze poskytnout více tepla a tím pádem dochází k neustálému odběru elektrické energie. Umístění elektrického podlahového vytápění jen do nezastavěných míst, aby se zbytečně netopilo do nábytku, sedačky a dalších předmětů na podlaze, není zcela ideální, protože nevíme, jak se v budoucnosti bude měnit uspořádání nábytku. Nehledě na to, že nemovitost s přesně vymezeným podlahovým vytápění je hůře prodejná. Žádný další potenciální majitel nebude chtít mít stejné rozmístění nábytku, jako předešlý majitel.

U elektrického podlahového vytápění je nutné minimalizovat tepelné ztráty objektu. Tento požadavek vyžaduje i jakékoliv jiné teplovodní podlahové vytápění. Elektrické podlahové vytápění má výhodu, že nejde vidět. Velkou nevýhodu je, že když dojde k poruše, je nutné rozebrat plovoucí podlahu nebo odsekat kachličky. To potom člověka moc nepotěší, když si do bytu pořídil nové italské kachličky, jejichž cena za m2 se pohybuje kolem 4 000 Kč, a on musí v důsledku poruchy vytápění takovéto kachličky rozbít. Že teplo jde od podlahy, je příjemná věc. Málokdo však ví, že právě toto teplo, dokáže vysušovat chrupavky a tím poškozovat klouby, kolena, kotníky.

Umíme pomoci

Je mnoho lidí, kteří se elektrického podlahového vytápění chtějí zbavit, ale bohužel není to jako skříň, která se odnese a prodá nebo jako televize, co se jen vypojí ze zásuvky a odnese na půdu. Elektrické podlahové vytápění je součást stavby a jeho součástí nejspíše i zůstane. Jak lze vyřešit problém, když podlahové vytápění přestane fungovat a je vám líto ničit podlahu? Obraťte se na společnost TEMPERO, která Váš problém vyřeší.

Naše infrapanely, které jsou montovány na strop, Vám dokáží příjemně prohřát nejen místnost, ale také veškeré materiály v místnosti včetně studené podlahy. Naše infrapanely, s povrchovou teplotou až 170-180°C a nízký příkon, dokáží ohřát podlahu až na 28°C. Podstatné je však, že spotřeba energie bude mnohem nižší a vše, čeho se dotknete, bude příjemně prohřáto. Sedačka, na kterou dopadá sálavé teplo, bude příjemně prohřátá. Pokud však máte pod sedačkou podlahové vytápění, topíte do sedačky. Tepelný tok z podlahového vytápění je tak malý, že přes několik vrstev sedačku neprohřeje, tudíž si sednete na chladnou sedačku. U infrapanelů je to obráceně. Infrapanel vám sedačku prohřeje, tak jako kdyby na ni svítilo sluníčko.

Naše zkušenosti

To, že infravytápění přináší velkou úsporu, Vám mohou potvrdit naši zákazníci. U našeho zákazníka na Vsetínsku v novostavbě o velikosti 207 m2 byla spotřeba elektrické energie za období jednoho roku 9 680 kWh, tedy cca 22 264 Kč za rok. Porovnejme s podlahovým vytápěním u jiné novostavby, o výměře 140 m2, kdy majitelka spotřebovala pro domácnost 16 031 kWh za rok, tedy cca 36 871 Kč. Kdybychom přepočetli její domácnost na 207 m2, jako u našeho zákazníka, její spotřeba elektrické energie by byla 23 701 kWh, ročně by zaplatila 54 513 Kč za provoz. Naše infrapanely dokáží ušetřit až 32 000 Kč ročně a to prokazatelně. Pokud chcete ušetřit nemalé finanční prostředky za provoz při vytápění, obraťte se na naši společnost TEMPERO.