Spousta lidí může pochybovat o tom, že jednoduchý panel či více panelů dokáží protopit celou místnost na příjemnou teplotu. Sálavé panely opravdu mají tuto schopnost, jen musíte vědět, který je pro vás ten pravý. Naše společnost TEMPERO s.r.o. působí jako výhradní distributor špičkových českých infrapanelů  a s vytápěním vašich prostor si hravě poradí. Infrapanel topný a přítopný jsou dva různé světy.

Princip fungování infravytápění je opravdu jednoduchý. Panely ukládají teplo do konstrukčních prvků domu. Obvodové stěny, podlaha, nábytek i veškeré ostatní materiály jako například koberec se prohřejí a teplo se v nich akumuluje. Pak nastane postupné uvolňování tepla do prostoru. Vzduch u podlahy i u stropu se tak prohřeje naprosto rovnoměrně. U konvenčního vytápění je princip topení opačný, od zahřátého vzduchu se prohřívají veškeré předměty, což může způsobovat nepříjemné pocity obyvatelům domu či bytu.

Infrapanel vs. panel přítopný

Kromě stropních panelů se můžete na trhu setkat i s panely přítopnými. V obou typech je ale markantní rozdíl. Povrchová teplota stropních sálavých panelů totiž dosahuje až 180 °C. Právě díky tomu je teplota v místnosti tak vyvážená. Naproti tomu přítopné panely dosahují povrchové teploty pouhých 80 až 110 °C, jako primární vytápění se tak vůbec nehodí. Čím vyšší je povrchová teplota panelu, tím rychlejší a účinnější je i akumulace tepla do budovy.

Přítopné panely se kvůli svým vlastnostem hodí především do států jižní Evropy, kde v zimě neklesá teplota pod bod mrazu. Pokud jste ale od přírody zimomřiví nebo máte zdravotní potíže, určitě takový pomocný přídavný panel můžete uvítat. Jako primární komplexní způsob vytápění ale rozhodně posloužit nemůže.

Kvalitou provedení komplexního vytápění pomocí infrapanelů dodaných společností TEMPERO si můžete být jisti. Všem našim zákazníkům nabízíme individuální přístup a propočet vycházející přímo z jejich stavební projektové dokumentace. Můžeme vám slíbit 100% spokojenost s našimi produkty, stejně jako ekologický potenciál infrapanelů. Dalším bonusem pak může být výrazné snížení nákladů na vytápění. Nechte se okouzlit tím pravým teplem domova, které vám naše společnost nabízí.