Majitel prvorepublikové vily v Ostravě Radvanicích se po skvělých zkušenostech s infrapanely Tempero rozhodl, že si je pořídí i na svou chatu. A proč by také ne infrapanely do chaty a chalupy? Chalupy z přírodních materiálů bývaly běžně vytápěné sálavým teplem kachlových kamen po celou zimu mnoha generacemi – a osvědčily se. Avšak kamna vyžadují údržbu, znečišťují a uspokojivě vyhřejí jen svou místnost.

Přitom existuje alternativa, která nabídne luxus sálavého tepla bez dalších starostí, kdy se daří dosáhnout nízkých provozních nákladů. Infrapanely je možné použít i pro dlouhodobé temperování objektu. Infrapanel při svém chodu ohřívá nejdříve stěny a proto je možné je intenzivně vysušit a zbavit se plísní. Infrapanel se osvědčil v objektech chatového charakteru včetně celodřevěných.

Infrapanel sice vyžaduje dostupnost elektrické sítě, ale není potřeba zajišťovat palivo na otop. Pro vyšší komfort je možné také spouštět panely dálkově nebo je přímo začlenit do konceptu chytré domácnosti. Výhodou infrapanelů je i rychlý náběh. Do 20 minut už bývá tepelný tok z panelu citelný a teplota v prostoru začíná růst. Vyhneme se tím zakouření prostor při roztápění.

Čistý a komfortní

Infrapanel neznečišťuje místo své instalace a proto je velice vhodný do míst, kde máme zájem na udržení velice čistého životního prostředí. Nabízí se jako účinný a úsporný způsob vytápění horských objektů i turistických chat. Díky umístění na stropě a chladnému krycímu plechu se výrazně snižuje riziko požáru. Sálavé teplo intenzivně prohřívá celý prostor a tím se dosahuje tepelné pohody známé z klasických kamen. Pokud jsou v takovém prostoru patrové postele, pak není cítit rozdíl v tepelném komfortu, ať leží člověk u stropu či u podlahy. Infrapanely ohřívají vzduch velice rovnoměrně a ze stropu sálají přímo na zem. Ohřevem všech osálaných ploch se předchází prochlazování podlahy a přehřívání vzduchu u stropu. Jsou schopny plně nahradit stávající vytápění a proto je možné odstavit současný topný systém a zrušit problematický komín, ušetří se tím na revizích a navazujících problémech.

Pouze s infrapanely Tempero

Výše popsané provozní výhody lze dosáhnout pouze s infrapanely Tempero, protože na rozdíl od konkurence dosahují vysokých povrchových teplot. Vyšší povrchová teplota má za následek násobně větší množství vysálaného tepla do vytápěného prostoru a to pouze s malým navýšením příkonu oproti konkurenci. Naše infrapanely vyhřejí celý obytný prostor a poté vypnou. Nestává se, že by infrapanely běžely nepřetržitě, což je u levnějších infrapanelů běžné. To se projevuje na spotřebě, tepelném komfortu i životnosti. Infrapanely Tempero mají životnost až 50 let díky patentově chráněné topné gelové fólii s obsahem drahých kovů. Proč tyto infrapanely dosahují špičkových provozních vlastností si můžete přečíst zde. Zkušenosti s infrapanely Tempero si můžete přečíst zde.