Staré domy a vily mají své kouzlo. Často nabízejí unikátní architektonické prvky a mají svůj půvab. Ale stinnou stránkou je vytápění těchto energeticky náročných staveb. Někdy mohou být dokonce památkově chráněné a proto je případná rekonstrukce ještě komplikovanější. Může se jednat kupříkladu o objekty v městských centrech, které byly stavěny často velkoryse s vysokými stropy a vysokými okny. Kromě toho může jít o běžné domy, které byly často stavěny z toho, co bylo po ruce. Kamenný základ a na něm klasické cihly s různým podílem vepřovic (kotovic), tvárnic. Infrapanely do starého domu ale bezpochyb patří.

Renovace?

Aby došlo ke snížení tepelných ztrát objektu, dochází při renovaci k instalaci plastových oken a zateplení obálky celého domu. Tomu se nedá vyhnout, pokud bychom se rozhodli pro podlahové vytápění nebo pro instalaci infrapanelů s nízkou povrchovou teplotou okolo 110 °C. V opačném případě by tepelný komfort objektu byl naprosto neakceptovatelný. Často ani uvedená renovace nemusí splnit naše očekávání v kombinaci s podlahovým vytápěním či běžnými infrapanely. Následkem je nejen nedostatečný tepelný komfort s vysokými provozními náklady, ale také výskyt plísní.

Máme alternativu

Naše firma umí nabídnout alternativu. Pořizovací a provozní náklady jsou výrazně nižší, instalace je rychlá, tepelný komfort je špičkový a je to jediné skutečné řešení pro místnosti s vysokými stropy. Můžeme si to dovolit tvrdit na základě desítek provedených instalací, které byly z velké části v energeticky náročných objektech, kde majitelé navíc bojovali s plísněmi. Tímto řešením je komplexní vytápěcí systém infrapanelů Tempero.

Výrazně se liší od jiných topných panelů svou povrchovou teplotou. Teplota dosahuje až ke 180 °C, což vede k nárůstu sálavého toku do vytápěného prostoru. Infrapanely jsou ovládány termostatem a jsou zcela bezúdržbové. Revizí procházejí pouze při uvedení do provozu na začátku své až 50 leté životnosti. Dlouhé životnosti je dosaženo využitím unikátní gelové topné fólie s obsahem drahých kovů, což se odráží i na pořizovací ceně. Jelikož máme zkušenosti s jinými infrapanely, můžeme tvrdit, že jednoznačně platí „nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné infrapanely“. Levné infrapanely mají omezenou životnost asi do pěti let a vysoké provozní náklady.

Infrapanel sálá teplo stejně jako kachlová kamna nebo slunce. Díky tomu dochází nejdříve k ohřevu všech povrchů v místnosti – tedy i vyhřátí a vysušení stěn. Proto při instalaci našich infrapanelů dochází k eliminaci plísní nejpřirozenějším způsobem bez použití chemie. Při vytápění infrapanelem nedochází ke tvorbě intenzivního vzdušného proudění, proto se méně víří prach a dýcháme čistější vzduch. Usazený prach se také lépe uklízí.

Naše infrapanely nepotřebují žádný doplňkový zdroj tepla a proto se obejdete bez celého teplovodního topného okruhu a často navlhajícího komína. Nemusíte se starat o revize spalinových cest a kotle. Také se Vám nebudou do domu dobývat úředníci chtiví výtěrů z komína, aby věděli, čím topíte. Infrapanely Tempero jsou zkrátka dlouhodobou investicí do Vaší nemovitosti, Vašeho komfortu, Vašeho zdraví a Vašeho času. Proč tyto infrapanely dosahují špičkových provozních vlastností si můžete přečíst zde. Zkušenosti s infrapanely Tempero si můžete přečíst zde.