V České republice se prodává přes 47 značek elektrických infrapanelů. Dělí se o trh s dalšími způsoby vytápění, jako jsou kotle na tuhá paliva a plyn, elektrokotle a tepelná čerpadla. Každá technologie má své požadavky, limity, pořizovací a provozní náklady. Člověk neseznámený s rozsáhlou problematikou vytápění budov, si z této rozsáhlé nabídky bude mít problém vybrat. Každá liška chválí svůj ocas a platí to i na trhu tepelné techniky. Budeme-li se bavit o segmentu elektrického infravytápění doporučujeme brát zřetel na následující body. Mohou přispět ke správnému výběru vhodné značky elektrických infrapanelů do objektu. Infrapanely konkurence nabízejí nižší teploty, což má negatovní vliv na sálavý tok.

Reference

Nejdůležitějším bodem jsou referenční zákazníci. Vyžádejte si u prodejce seznam referenčních zákazníků, které můžete kontaktovat. Můžete si tak zjistit náklady na vytápění, které patří k nejdůležitějším uživatelským parametrům. Dále se informujte, jaký tepelný komfort infrapanely poskytují, když jsou venku teploty hluboko pod nulou. Zjistěte si, jaké byly pořizovací investice a to včetně dalších stavebních úprav (jestli prodejce infrapanelu po zákazníkovi požadoval zateplení domu včetně výměny starých oken). Každému zájemci nabízíme možnost osobní prohlídky na několika objektech vytápěnými našimi infrapanely.

Původ

Určitou roli hraje také původ výrobku. Může pocházet z České republiky, Evropské unie nebo z Asie. Některé infrapanely jsou z Asie dovezeny po dílech, aby byly v Evropské unii složeny. To umožňuje deklarování výrobku, jako vyrobeného v Evropské unii.

E-shop

Pokud se rozhodnete pro pořízení  infrapanelu přes e-shop, podívejte se, jaká firma je nabízí, jaké mají základní jmění a kde sídlí. Opět si vyžádejte referenční zákazníky a zeptejte se jich, co všechno jim firma poskytla. Jaký byl poskytnutý servis, elektro projektová instalační dokumentace, konkrétní doporučení pro rozmístění infrapanelů. Zda firma dodala energetický posudek a závěrečnou revizi.

Vlastní zkušenost

Pokud se budete chtít přesvědčit o úrovni výrobku, nejjednodušší a nejjistější metodou je zakoupení infrapanelu u naší společnosti. Ten poté můžete srovnat s infrapanelem koupeným přes e-shop. Výhodou e-shopů je, že pokud s panelem nebudete spokojeni, tak jej do 14 dnů můžete vrátit. Již několik zákazníků si u nás koupilo jeden panel na zkoušku a porovnáním s jinými infrapanely z e-shopů rychle zjistili, že právě naše infrapanely jsou správnou volbou. Nebo si náš infrapanel pořídili pouze do jedné místnosti a následně se rozhodli pro pořízení do celého objektu.

Naše společnost spolupracuje s odborníky na tepelnou techniku to nejen v akademické oblasti, ale i s lidmi z praxe, kteří patří mezi nejuznávanější energetické auditory.

Proč tyto infrapanely dosahují špičkových provozních vlastností si můžete přečíst zde. Zkušenosti s infrapanely Tempero si můžete přečíst zde.