V současné době máme na trhu široký výběr vytápěcích systémů. Některé technologie se používají léta a některé naopak jsou na trhu relativně krátce. Pokud uvažujeme o vhodném topení do novostavby nebo při rekonstrukci domu, stojíme před nelehkým rozhodnutím. Je ovšem potřeba počítat s tím, že investice do vytápění nejsou levnou záležitostí, ať už se rozhodneme pro jakýkoliv systém. Kvalitní vytápění je důležitou součástí každého domu. Všichni si přejeme nejen aby vydrželo co nejdéle bez potřebných oprav nebo nutných výměn, ale také aby byl domov dostatečně vyhřátý za každého počasí.

Tato technologie je nová a konstrukčně technologicky provedená z materiálů, které se používají v novodobém technickém průmyslu. Avšak prapůvod sálavého vytápění sahá hluboko do minulosti. Na obdobném principu již fungovala kachlová kamna na hradech a zámcích, v nichž se sálavým způsobem vytápěly obrovské prostory. V současné době jsou kachlová kamna nahrazena infrapanely na strop a zeď.

Ověřené infrapanely Tempero

Vytápěcí systém od společnosti Tempero je pro každého zákazníka navrhnutý přímo na klíč. Před samotnou realizací předchází odborná konzultace, prohlídka objektu a přesné vyměření místnosti. Projektové umístění a samotná montáž panelů a termostatů je provedena odborníky. Stropní panely lze v interiéru vhodně zkombinovat s osvětlením, v místnosti pak působí elegantně. Infrapanely ovládají termostaty, na kterých si můžeme nastavit teplotu dle potřeby. Tento systém je bezstarostný a bezúdržbový. Stačí infrapanel jednoduše zapnout přes termostat, nebo také existuje možnost dálkového ovládání pomocí chytrého telefonu. Sálavé panely prohřívají konstrukční prvky objektu, jako je obvodové zdivo, vnitřní příčky, podlahy, stropy i veškerý nábytek, který se v daném prostoru nachází. Jakmile se tyto prvky dostatečně prohřejí, dochází k pozvolnému uvolňování tepla do prostoru. Teplota vyhřátého prostoru je téměř rozložena stejně, a proto zde nedochází k teplotním rozdílům. Ty jsou typické pro vytápění pomocí radiátorů, kdy u podlahy bývá chladný vzduch a u stropu naopak teplý.

Infrapanely Tempero jsou komplexním vytápěcím systémem. Vyrábí se z kvalitních materiálů, mají vysokou povrchovou teplotu, vysokou emisivitu a nízký příkon. Navíc díky infravytápění dostanete nižší sazbu elektrické energie, která vám uspoří spotřebu také u dalších elektrických zařízení v domácnosti. Společnost spolupracuje s řadou odborníků, jež se zabývají tepelnou technikou a materiálovým inženýrstvím. Díky těmto poznatkům jsou systémy projektovány s maximální přesností, aby zákazníci měli co nejmenší spotřebu elektrické energie na vytápění, což také naši spokojení zákazníci potvrzují.