Nástřiková izolace je fenomén dnešní doby. Masivní nárůst používání této technologie začíná vytlačovat z trhu klasické izolační materiály, jako je například polystyren nebo vata. V posledních 7 letech je nárůst používání technologie stříkané pěnové izolace exponenciální. Obrovskou výhodou nástřikové izolace je jednoduchá a rychlá aplikace. Hmota účinně přiléhá na materiál, nevytváří žádné mezery ani škvíry, tudíž zde odpadají tepelné mosty. Při klasickém zateplování pomocí polystyrenu je nutno dbát perfektního nanesení lepidla i v případě různě komplikovaných spojů. Tyto složité procesy odpadají se stříkanou pěnovou izolací. Další výhodou nástřikové izolace je skutečnost, že materiál PUR pěna je difuzně otevřená a tudíž zaizolovaná stavba dýchá. Tímto se PUR pěna stává nástrojem komplexní řešení staveb. Infrapanely TEMPERO a nástřiková izolace se výborně doplňují.

Odborně vyškolený personál Vám zajistí, že Vaše obydlí, kde bude použita nástřiková izolace, Vám bude příjemně držet teplo, které Vám dodají infrapanely TEMPERO. Použitím PUR pěny v kombinaci s infrapanely od společnosti TEMPERO dosáhnete vysokého tepelného komfortu současně s velmi nízkou spotřebou elektrické energie pro vytápění. Infrapanely ukládají teplo do veškerých materiálů, na které sálají. Pokud se bavíme o konstrukčních prvcích domu, dochází k efektivnímu prohřátí obvodových zdí včetně podlahy. Zákazník, který má starý dům, kde je nutno zateplit sklepní stropy a také střechu, má možnost využít unikátní řešení použití PUR pěny. Nástřiková izolace společně s infrapanely TEMPERO mu zajistí společně nízkou spotřebu energie pro vytápění u starého či nového objektu.

Vytápění infrapanely zamezí tvorbě plísní

V případě, že zákazník má použitou venkovní izolaci z polystyrenu, můžou infrapanely zamezit vzniku plísní mezi venkovní omítkou a vrstvou polystyrenové izolace. Polystyrenová izolace postrádá prodyšnost, přes kterou by se odpařovala vlhkost. Ta se drží v obvodovém zdivu a vytváří se vařením, praním a úklidem. V této souvislosti infrapanel může zákazníkům výrazně pomoci. Sálavý tepelný tok z infrapanelu zabezpečuje prohřátí zdiva. Voda se odpařuje do vzduchu a tento vlhký vzduch je při větrání místnosti odveden mimo objekt. Sušší vzduch z okolí pak opět intenzivně nasává vlhkost, kterou zdi uvolňují.

Obavy, že při nárazovém větrání dojde k prochlazení prostoru, jsou zcela zbytečné, pokud zákazník má infrapanely od společnosti TEMPRO. Teplo z infrapanelů je akumulováno v materiálech a zdivu a nikoliv primárně ve vzduchu samotném. Pokud zákazník používá konvekční způsob vytápění, kdy ohřívá vzduch, má bohužel smůlu, protože při takovémto větrání se odvětrá teplý vzduch, zdivo zůstává chladné a zákazník musí znovu topit konvekčním způsobem, aby dosáhl požadované teploty. Infrapanely TEMPERO jsou jasným vítězem současně s použitou PUR pěnou technologie nástřiková izolace.