Do tohoto krásného domu se zákazník rozhodl, že si pořídí komplexní nízkonákladové infravytápění od naší společnosti Tempero s.r.o. Plusovými body pro infrapanely v Ostravě Vřesině, byla nízká spotřeba, vysoká spolehlivost, dlouhá životnost tohoto systému spojená se zárukou, pěkný vzhled a praktičnost.

Nicméně jeho rozhodování o typu vytápění nebylo lehké. Rozhodoval se mezi tepelným čerpadlem a infrapanely Tempero. Jak všichni víme, tepelná čerpadla jsou zde již několik let a setkáváme se zde s různými názory od zákazníků těchto systémů. Ovšem všichni se jednoznačně shodnou na jedné věci. Když přestane tepelné čerpadlo fungovat, tak je zima v celém domě – což u infrapanelů Tempero nehrozí. Druhou nevýhodou u tepelného čerpadla je jeho životnost. Jedná se o systém velice složitý, protože obsahuje spoustu mechanických částí, u kterých dochází k opotřebení a vyžadují po určité době výměnu. V některých případech díly tepelného čerpadla vyžadují výměnu již po 8 letech – někdy i dříve. O této informaci náš zákazník velice dobře věděl, protože z jeho okolí je spoustu známých, co tepelné čerpadlo mají a s těmito komplikacemi se potkali. I tyto informace ho přiměly k uvažování o infrapanelech Tempero.

Recenze

Ovšem stále ho odrazovaly recenze lidí, kteří si koupili infrapanely na internetových e-shopech a stěžovali si na jejich vysokou spotřebu. Nicméně náš zákazník se sám přesvědčil o tom, že naše infrapanely jsou z mnohem kvalitnějších materiálů, které mají vysokou emisivitu, využívají efektivního přenosu tepla, které vytváří gelová topná vrstva a samotný odraz tepla je násoben speciální izolací, což jiné firmy nenabízejí. Naše infrapanely Tempero mají nízký příkon a vysokou povrchovou teplotu a tímto dosahují mnohem nižší spotřeby než ostatní infrapanely. Je zde tedy vidět diametrální rozdíl mezi infrapanely na trhu.

Jeho rodinný dům má 230 m2 a jeho měsíční spotřeba v chladném zimním období se pohybuje kolem 970 kWh.  Když vezmeme v úvahu, že topná sezóna se pohybuje v rozmezí 6-7 měsíců, dostaneme se na spotřebu, která předčí mnohá tepelná čerpadla. Zákazník navíc využil zvýhodněné období a koupil naše infrapanely Tempero s předstihem. Tímto ušetřil i na pořizovacích nákladech, které byly o 30% nižší než koupě tepelného čerpadla. Zákazník je s naší společností Tempero velice spokojen a rád za odborné poradenství komplexního systému vytápění pro jeho moderní novostavbu. (Ukázka fotografií domu našeho zákazníka zde)