Na území České republiky se vždy našly chytré hlavy a schopné ruce. Naši předci stavěli vozové hradby proti křížovým výpravám, investovali do rozsáhlé výstavby rybníků i pivovarů. Zkrátka si vždy našli cestu, po které úspěšně prošli nastraženými útrapami.

Dalším důležitým impulzem pro technologický rozvoj bylo založení povinné školní docházky roku 1774 Marií Terezií. České země tak byly připraveny zvládnout přicházející průmyslovou revoluci. Následně se díky ní staly průmyslovou oblastí a v období první republiky patřily ke světové špičce v oblasti průmyslu. Československé firmy vyráběly hodinky, pneumatiky, motocykly, auta, letadla, psací stroje, zbraně i pohonné hmoty. Snaha věci vylepšovat a zvyšovat jejich užitnou hodnotu se projevila kupříkladu při výstavbě pohraničního opevnění. Nabízené francouzské objekty nebyly vhodné, proto došlo k výrazným úpravám a k výrobě nových prvků opevnění. Vznikly stovky těžkých objektů a tisíce malých lehkých objektů. Kontaktní čočky nebo celosvětově používané slovo robot mají také tuzemský původ.

V současné době se v České republice vyrábí automobily a široké spektrum dílů pro nejluxusnější automobilové světové značky, nákladní vozy, díly proudových motorů, lehkých bitevníků, části pro jadernou energetiku a další zakázková výroba v širokém spektru průmyslových odvětví. V České republice se zkrátka vyplatí investovat, neboť jsou zde pracovití, vzdělaní a schopní zaměstnanci. Rozjezd výroby a udržení stabilní jakosti produkce jsou podmíněny striktním dodržováním výrobních a technologických postupů a přísnou výstupní kontrolou. To je z hlediska zákazníka velice důležité, protože na tom mnohdy mohou záviset lidské životy. V opačném případě hrozí nejen poškození dobrého jména značky, ale i likvidační náhrady škody či ušlého zisku.

Špičkové infrapanely se zárukou

Firma TEMPERO se po mnohaleté zkušenosti s infrapanely různých výrobců z různých zemí rozhodla, že bude nabízet výlučně infrapanely vyrobené v České republice. Vyjma výše uvedených zde bylo více důvodů, proč jsme učinili toto rozhodnutí.

Zaprvé je to špičkové zpracování celého infrapanelu. Působí reprezentativně, a proto se úspěšně prodává i na západoevropských trzích. Zadruhé využívá unikátní technologii ohřevu sklo-křemičité desky. Deska není ohřívána uhlíkovou mřížkou nebo odporovým drátem, ale topnou gelovou fólií s obsahem drahých kovů. Díky této fólii dochází k nárůstu dlouholeté životnosti a provoz není doprovázen poklesem výkonu z důvodu degradace pájených elektrických spojů. Naprostá většina tepla je předána do sklo-křemičité desky, protože zadní strana sálavého panelu je důkladně tepelně izolována. Sklo-křemičitá deska, která poskytuje vysokou emisivitu, je navíc zmatněna pro zvětšení sálavé plochy a pro rovnoměrnější rozložení sálavého toku. Jedním z nejdůležitějších parametrů je teplota povrchu infrapanelu, která dosahuje až k 180 °C. Díky tomu vysílá do prostoru intenzivní a citelný sálavý tok a s tím spojený příjemný pocit tepla.

Praktické zkušenosti našich zákazníků nám potvrzují, že jsme se rozhodli správně. Naše české infrapanely se osvědčily ve starobylých mlýnech, prvorepublikových vilách i moderních domech.