Dnešním trendem je jistě nakupování na internetu, můžeme si tak koupit libovolný spotřebič nebo dokonce i potraviny. Ale kupříkladu novostavbu nebo nové auto bychom si asi takto nevybrali. Otázka je, proč si takto kupovat infrapanely? Proč si tedy kupovat infrapanely z e-shopu?

Problematika vytápění objektů je velice rozsáhlá a chceme-li mít bezproblémový systém vytápění, pak je bezpodmínečně nutné poradit se s odborníkem nebo alespoň zkušeným prodejcem. Správně provedený systém infravytápění může i zvýšit hodnotu nemovitosti. Špatně provedený systém může naopak budovu i poškodit a ohrozit zdraví osob. Investice pak zcela pozbývá jakékoli návratnosti a smyslu.

Infrapanely z e-shopu neumožňují nutný kontakt

Čím menší je kontakt mezi investorem a dodavatelem, tím spíše dojde k nespokojenosti s užíváním infrapanelů. Pořízení infrapanelů podle „nějakého vzorečku“ zejména do energeticky náročného objektu zadělává na nemalé problémy. Prodejce by měl mít podklady k nemovitosti a ještě osobně objekt navštívit, aby poznal specifika dané budovy. Po seznámení s objektem by měl ušít nabídku na míru potřebám investora.

Při pořízení infrapanelů na e-shopu k tomuto nedochází. Záchrannou brzdou je pouze možnost vrácení do 14 dní od koupě, ale to je krátká doba na provedení instalace a zhodnocení infrapanelů. Po roce už ani nemusí daný e-shop existovat. Jistým vodítkem může být nízký základní kapitál takové firmy, mnohdy i jen 1000 korun. Pokud infrapanely topí, pak není důvod k reklamaci i když nejsme s jejich užíváním spokojeni. Během několika let často dochází k porušování spojů na topných drahách a výkon infrapanelů dále klesá. U našich infrapanelů TEMPERO tomu tak není, využíváme topnou gelovou fólii s životností až 50 let.

Technické i technologické provedení levných infrapanelů, které najdeme na e-shopech, často zaostává za současnou a tuzemskou produkcí. Levné infrapanely jsou dováženy z Asie s nemalou přirážkou a proto jejich cena nebývá ospravedlněna jejich užitnou hodnotou. Často jsou pouze dalšími z mnoha položek v e-shopu a prodejce s nimi ani nemusí mít žádnou zkušenost. V takovém případě je lepší obrátit se na zástupce konkrétní značky infrapanelů, který své portfolio dobře zná a umí jej vhodně naprojektovat.

Vlastní zkušenost s e-shopy

E-shop také neumožňuje před koupí vyzkoušet infrapanely na vlastní kůži. Sídlo samotného e-shopu je mnohdy v bytě panelového domu. Firma TEMPERO může předvést infrapanely v chodu na několika místech v České republice (včetně vedení firmy) a investor se tímto může sám přesvědčit, že mají skutečně nejvyšší povrchovou teplotu na českém trhu.

Samozřejmostí je pro nás bezplatné poradenství, kdy nabízíme své mnohaleté zkušenosti z oboru infravytápění. Nabízíme kompletní montáž a provedení revizí. Nemusíte se tak obávat poškození při instalaci a garantujeme správnost provedení celé instalace podle současně platných norem. Dodáme funkční, spolehlivé a dlouholeté řešení na klíč. Ručíme za jeho správnost od návrhu po závěrečnou elektrickou revizi. Po spuštění si můžete užívat příjemného a plnohodnotného zdroje tepla bez jakýchkoliv starostí tak jako všichni naši spokojení zákazníci.