Kvalita je dnes často používaný pojem. Slyšíme o kvalitních potravinách, kvalitním oblečení, kvalitním bydlení a dokonce o kvalitě života. Jaký je kvalitní infrapanel? Problém je ovšem v tom, že se jedná o velice neurčitý pojem, protože si pod ním lze představit téměř cokoli. Pro někoho je automobil kvalitní, pokud má bezporuchový provoz, pro jiného zase pokud má použity drahé materiály v interiéru. Dále se podívejme na důležité kvality, které lze hodnotit u infrapanelů. Životnost infrapanelů Tempero je až 50 let. Infrapanely totiž obsahují topnou gelovou fólii s obsahem vzácných kovů. Díky tomu nedochází k degradaci, kterou lze pozorovat u tradičních infrapanelů s topnou uhlíkovou mřížkou a poniklovanými kontakty. Na fólii se tak lze spolehnout, že poskytuje rovnoměrný ohřev sálavé plochy po celou dobu užívání infrapanelu.

Výkon a zároveň nízké náklady nabízí kvalitní infrapanel

V případě infrapanelů se jedná o spojité nádoby. Vysoký sálavý výkon lze nejlépe dosáhnout vysokými teplotami sálavé plochy, její vysokou emisivitou a co největším povrchem.Sálavou plochou infrapanelů Tempero je sklokeramická deska, která dosahuje nejvyšších hodnot emisivity, které lze u materiálů nalézt. To znamená, že vysálá téměř tolik tepla, kolik jí fyzikální zákony umožní.

Jaký je po provozní stránce kvalitní infrapanel?

Vysálané teplo se poté dostává do skutečně obývaného prostoru v místnosti. To platí zejména u infrapanelů Tempero, které jsou zavěšeny na stropě, protože disponují dostatečně výkonem. Naše infrapanely pak přímo sálají pod sebe a ohřívají podlahu a prohřívají i osoby v místnosti. Tedy dodávají teplo přesně tam, kde ho nejvíce zužitkujeme a chceme. K efektivnímu využití tepla přispívá nanoizolace, která je na zadní straně infrapanelu. Dokonce i při běhu infrapanelu lze udržet ruku na jeho zadní straně. Izolace tedy výrazně omezuje ohřívání okolního vzduchu. Ohřátý vzduch pouze stoupá ke stropu a pak jej ohřívá. Zatímco strop je tedy vyhříván, podlahy zůstávají při takovém konvekčním vytápění studené. To je přesný opak toho, co by infrapanely měly nabídnout!

Jaký je výrobce, taková je kvalita

Infrapanely Tempero jsou zpracovány tak, aby nabídly současný elegantní a nadčasový design. Tělo je z nerezového plechu a sálavou plochou je sklokeramická deska. Barvu sklokeramické desky lze upravit na přání tak, aby splňovala přesné požadavky pořizovatele. Do sklokeramiky je možné vnést konkrétní barvu. Infrapanel díky toho může splynout se  stropem, protože barva infrapanelu se dá připravit podle vzorníku nátěrových barev, které byly použité pro daný strop. Výhodou je dlouhodobá stálost barevné úpravy, protože barvivo je vneseno do objemu materiálu. Nedochází tím k loupání nebo poklesu výkonu infrapanelu.  Na další konkrétní otázky Vám odpoví náš odborný tým.