Co by měly splňovat luxusní infrapanely? Podle nás by měly přinést zákazníkovi vysoký tepelný komfort, jako žádný jiný druh vytápění. Důležitá je i nízká spotřeba, kterou by v dnešní době člověk očekával u nejnovějších technologií. Pořízený produkt by měl mít i dlouhou životnost,aby investice měla ekonomický smysl. Elegantní a moderní design by měl být dnes samozřejmostí. Navíc ale lze naše infrapanely využít i prakticky, protože je lze kombinovat s integrovaným světelným rámem.

Samozřejmě cena odpovídá technické úrovni  infrapanelů a vysokým nárokům zákazníka.Konvekční způsob vytápění má velikou nevýhodu v tom, že ohřátý vzduch stoupá nahoru a proto se draze zaplacené teplo drží u stropu. Problém roste se rostoucí výškou stropů. Mají-li místnosti až 3,5 m stropy, pak jev obývané výšce již podstatný rozdíl v teplotě vzduchu.  Tam, kde jiné způsoby vytápění končí, nastupuje společnost Tempero a umí nabídnout unikátní řešení. Přitom není třeba, aby byl plášť domu zateplen. Avšak je důležité, aby v místnosti a v blízkosti infrapanelu nebyl průvan.

Je vhodný pro všechny

Po vlastní zkušenosti můžeme říci, že infrapanely v domě s tepelnou ztrátou 68 kW a výškou stropu 3,2 m, dokázaly v místnosti zvednout teplotu z 16 °C na 20 °C během dvou hodin. Prochlazené zdivo začalo akumulovat teplo a intenzivně se vysoušet. Rychlý nárůst teploty v místnosti a příjemné prohřátí vybavení místnosti (sedačka, křeslo) předčila očekávání všech přítomných osob.

Tam, kde nelze použít žádný jiný způsob vytápění konvenčního charakteru nastupují špičkové infrapanely značky Tempero s vysokou povrchovou teplotou a výrazně větším tepelným tokem. Infrapanely českého výrobce přinášejí řešení do starých domů a historických staveb, kdy mnohdy nelze použít žádný způsob izolace z estetických důvodů. Problémem může být složitost fasády stavby včetně specifických záhybů, fresek a ornamentů. Někdy to může požadovat majitel stavby, jindy to může být nařízeno památkáři na stavbách, které jsou památkově chráněné.

Skutečná pomoc

Naše infrapanely dokáží skloubit požadavek na vysoký tepelný komfort a zachování originality budovy pro příští generace. Infrapanely působí nejen prezervačně, ale i preventivně, protože intenzivně vysušují stěny, což je u starých budov velikou výhodou. Vysušená stěna má i menší tepelnou vodivost a tím se dále snižují tepelné ztráty objektu.

Z tohoto důvodu nabízejí infrapanely Tempero bezkonkurenční volbu pro majitele takto specifických staveb. Dokonce i montáž je rychlá a je možná bez výrazných stavebních zásahů. Systém lze opatřit bezdrátovými termostaty s čidly a integrovanou řídící jednotkou propojitelnou s chytrým telefonem. Infrapanely se díky své jednoduchosti přímo nabízejí pro použití v chytrých budovách. 
Proč tyto infrapanely dosahují špičkových provozních vlastností si můžete přečíst zde. Zkušenosti s infrapanely Tempero si můžete přečíst zde