Infravytápění přináší příjemný pocit z tepla v nepřívětivém období topné sezóny. Venku je často mokro, chladno a větrno, proto se doma chceme prohřát a odpočinout si. Právě infrapanely jsou ideální možností, jak toho docílit. Na rozdíl od teplovodního radiátoru ohřívají místnost převážně sáláním. To znamená, že předávají teplo přímo do předmětů a ohřívají je stejně jako slunce nebo sálající kamna.

Výhody vytápění infrapanely Tempero

Blahodárné infračervené záření proniká pokožkou do hloubky i několika centimetrů a prohřívá svalstvo. To je nejen příjemné, ale také blahodárné. Prohřátí vede k uvolnění a prokrvení těla, čímž dochází k jeho regeneraci a pocitu znovunabytí energie. Infravytápění vytváří příjemný tepelný komfort, není třeba přetápět. Oproti konvekčnímu vytápění stačí nastavit teplotu vzduchu o 2–3 stupně nižší a tepelný komfort zůstane stále zachován. Sálavé vytápění minimalizuje možnost víření prachu v místnosti, tím společně s nižší teplotou vzduchu ulehčuje dýchání. Další výhodou sálavého panelu je vysoušení a prohřívání stěn. Vysušené a teplé stěny totiž nedávají možnost vzniku plísní. Lze se tímto způsobem elegantně zbavit palčivého problému jednou provždy, aniž bychom použili chemické přípravky.

Naše infrapanely vynikají také ve vytápění prostorů s vyššími stropy. Díky vysoké povrchové teplotě jsou instalovány na strop. Na rozdíl od teplovzdušného vytápění, kdy teplo ohřívá strop místnosti a u podlahy se drží chlad, sálavý panel prohřívá obývanou plochu přímo.

Infrapanely TEMPERO poskytují nadčasové zpracování. Je to především díky nerezovému provedení, důkladné izolaci zadní strany a elegantní sklo-křemičité desce. Reprezentativní vzhled najde uplatnění nejen v kanceláři, ale i v moderním bytě. Infravytápění TEMPERO se odlišuje od ostatních typů na trhu svou unikátní topnou gelovou fólií, díky které nedochází k praskání při ohřevu ani při chladnutí. Gelová fólie prodlužuje životnost na mnoho let. Naše infrapanely nabízí vysokou povrchovou teplotu s nízkým příkonem, což vede k překvapivě úspornému provozu, navíc nevyžadují údržbu.

Infravytápění instalujeme na strop, proto nepřekáží a neomezuje využití místnosti. Umístění na stropě zajišťuje pro obyvatele i samotný infrapanel bezpečnost. K infrapanelům jsou instalované termostaty, které umožňují jednoduchou obsluhu a naprostou flexibilitu vytápěcího systému.

Spokojenost s infrapanely TEMPERO pramení jak z naší mnohaleté zkušenosti v oboru infravytápění, tak z individuálního přístupu k zákazníkům. Je pro nás samozřejmostí osobní prohlídka objektu a navržení komplexního systému vytápění. Dovedeme dodat komplexní řešení na klíč od návrhu po závěrečnou revizní zprávu. Naše infravytápění se osvědčilo v moderních domech, prvorepublikových vilách i starobylém mlýnu.