Mnoho našich zákazníků se v prvé řadě zajímá jaká bude spotřeba dodávaných infrapanelů na což se pokusíme v tomto článku stručně odpovědět.

Sálavý systém vytápění

V novodobé historii má možnost každý spotřebitel vybrat si takový způsob vytápění, který ho zaujme, osloví, je funkční, komfortní, elegantní, bezúdržbový a především nízkonákladový.

Vezmeme-li v úvahu, co trh nabízí, je zde mnoho vytápěcích systémů na bázi konvenčního způsobu vytápění. To znamená, že ohříváme vzduch a tento vzduch poté ohřívá ostatní materiál. Nevýhodou tohoto systému bohužel je, že teplý vzduch stoupá ke stropu, kde se drží – poté padá dolů a znovu se ohřívá. Takže kromě toho, že teplý vzduch máme u stropu a od podlahy jde zima, dochází i k cirkulaci, což rozvíří prachové částice, které jsou velice nepříjemné pro dospělé, malé děti, domácí zvířata, ale především pro alergiky.

Chceme-li se tomuto nepříjemného jevu vyhnout, musíme zvolit sálavý systém vytápění pomocí vysokoteplotních infrapanelů. Pomocí nich dochází k přímému ohřevu konstrukčních prvků bytů, domů, prostě našeho obydlí. Tím nastává rovnoměrné prohřátí vzduchu, tudíž teplota u podlahy i stropu je prakticky stejná bez víření prachu.

Vyúčtování u našich zákazníků

Tuto technologii, kterou dodáváme kompletně na klíč našim zákazníkům v rámci celé ČR, velice dobře známe a máme ji srovnanou na pohled s podobnou technologií, která je mnohdy prodávána na e-shopu, ovšem bez odborného poradenství, bez projektové dokumentace, bez elektrotechnické dokumentace a bez montáže. Zákazník, který si mnohdy tímto způsobem zakoupí infrapanely, se bohužel stává obětí prodejců, kteří nemají dostatečné informace, jak správně výrobek namontovat. Proto nás tito lidé často kontaktují a žádají odborné poradenství při montáži zakoupeného výrobku. Někteří se na nás obrací pozdě, například když již obdrželi první vyúčtování a zjišťují, že je jejich infravytápění vyjde na stejné peníze, které by použili u vytápění klasickými přímotopy.

Mnohokrát jsme byli dotazováni, jak je možné, že naši zákazníci mají tak nízkou spotřebu, která se např. u zatepleného rodinného domu 207 m2 pohybuje kolem 4 800 kWh za rok. Je to především dáno tím, že ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně, řešíme jeho potřeby, postupujeme podle projektové dokumentace, počítáme s měrnou kapacitou veškerých materiálů a stavebních prvků použitých v jeho obydlí, kde bude namontovaná naše technologie.

Montáž provádí náš odborný tým podle projektové dokumentace a dalších nezbytných výpočtů. Na závěr je tento systém doplněn o podružný elektroměr, abychom přesně věděli, jakou mají spotřebu naši zákazníci za rok. Víme, že náš vytápěcí systém dokáže uspořit oproti jinému topení, např. oproti elektrokotli 76 %, centrálnímu vytápění 72 %, přímotopů 70 %, plynovému vytápění 50 %, tepelnému čerpadlu 17 až 46 %, tuhým palivům 15 % až 40 %. Vycházíme ze srovnání našeho vytápěcího systému, který už mají naši zákazníci, a porovnáváme jej s předešlými vytápěcími systémy, které jsme nahradili.

Například naše zákaznice měla roční spotřebu 4141 kWh/rok. Jedná se o 500 let starý mlýn, kde je vytápěno 5 velkých místností (obývací pokoj, kuchyň, dva pokoje, koupelna). Tato zákaznice si naše vytápění velice chválí a je s ním spokojená. Další náš zákazník bydlící ve starém rodinném domě měl spotřebu za rok podobnou jak předešlá zákaznice, a to 4166 kWh/rok. Jedná se o přibližně stejně velký prostor jako u předešlé zákaznice. Další náš zákazník má novostavbu, využívá náš vytápěcí systém již druhým rokem. Tento dům zatím nemá venkovní fasádu a na to, že je tato stavba přes 200 m2 obytné plochy velká, se roční spotřeba pohybuje kolem 5910 kWh/rok. Tyto skutečnosti posouvají naše vytápění na přední příčku v nízkonákladovém a úsporném vytápění.

Naše vytápěcí technologie je hlavním zdrojem tepla obydlí našich zákazníků

Je potřeba si uvědomit, že technologie sálavých panelů má původ u kachlových kamen, které kdysi používali naši prarodičové ve svých chaloupkách a domech, ne vždy se jednalo jen o vesnice, vyskytovala se také ve velkých činžovních domech ve městech. Prapůvod kachlových kamen nalezneme na hradech a zámcích, kde dokázala prohřát obrovské sály a pokoje v těchto starých usedlostech. S příchodem nové doby 21. století se technologie sálavého vytápění začíná úspěšně používat do všech typů staveb, jakožto sálavý infrapanel Tempero. Dnes bychom asi těžko montovali do všech místností kachlová kamna, která sice také mají vlastnost vyzařování sálavého tepla, ale nejdůležitějším fyzikálním jevem je vysoká povrchová teplota, která v tomto případě činí i 200 °C.

Technologie našich infrapanelů Tempero pro každého

Naše infravytápění nahradilo tradiční kachlová kamna a zákazník jej může mít ve všech místnostech svého obydlí – záchod, koupelna, kuchyň, jídelna, ložnice, dětský pokoj, obývací pokoj, garáž. Lze jej také úspěšně použít do kanceláří, hotelů, škol a jiných zařízení. Výhodou je vysoká účinnost, která je přímo závislá na povrchové teplotě a s tím i související nízká spotřeba elektrické energie – nutná pro provoz našeho vytápěcího systému. Nepleťme si ho s přítopnými sálavými panely, které poznáme podle nízké povrchové teploty, ta se pohybuje od 80 do 110 °C. Jsou vhodné spíše jako doplněk k již fungujícímu vytápěcímu systému. Oproti tomu u komplexního vytápěcího systému přesahuje povrchová teplota infrapanelu 130 a více stupňů, často se blíží až ke 180 °C. Naši technologii tak lze považovat za komplexní vytápěcí systém, jakožto jediný zdroj tepla. Samozřejmě hlavním kritériem je také nízký odběr tohoto systému, což zaručují speciální materiály a nanotechnologické prvky, které byly využity při výrobě infrapanelu.

Tyto veškeré věci mají velký vliv na celkovou spotřebu daného objektu. Pokud vás naše infrapanely Tempero zaujaly a chtěli byste se dozvědět více informací, obraťte se na naši společnost Tempero s.r.o.