Infrapanel je zařízení, které se při vytápění spoléhá na přenos tepla sáláním. Je to stejný způsob přenosu tepla, kterým Slunce ohřívá Zemi. Teplo se dostává formou elektromagnetického vlnění do prostoru, kde je pohlcováno. V případě slunečního svitu to jsou mraky, atmosféra, voda a jakýkoli předmět, který se na Zemi nachází. Na rozdíl od slunečního záření se nemusíme zaobírat škodlivostí vysálaného záření. Ultrafialové záření z něj nemůže vycházet, protože sálavý panel má výrazně nižší teplotu (v případě infrapanelů TEMPERO až 180 °C) než povrch Slunce (5 500 °C). Ultrafialové záření se vytváří také při svařování, proto je třeba používat ochranné pomůcky. Pro vznik škodlivého UV záření je tedy nutné, aby povrch dosahoval velice vysokých teplot. Z toho důvodu se nelze pod infrapanelem TEMPERO opalovat. Také není třeba mít obavy z jakéhokoli nebezpečného vlivu na zdraví. Právě naopak – vyzařované teplo proniká pod kůži člověka a pomáhá k jejímu prokrvení. Sálavé teplo prohřívá, nedochází k víření prachu, proto se v místnosti i lépe dýchá.

Dalším přínosem je malý teplotní rozdíl vzduchu v místnosti. Naše infravytápění je zavěšeno na stropě, odkud nejvýhodněji prohřeje obývaný prostor, je díky tomu chráněno před poškozením, neomezuje rozložení místnosti a působí elegantně. Umístění na stropě také zaručuje maximální bezpečnost, protože sálavá plocha je mimo dosah osob, zejména dětí.

Infravytápění TEMPERO je technologickou špičkou trhu ve všech ohledech. Sálavou plochu tvoří sklo-křemičitá deska, která je navíc zmatněna. Vysoká emisivita a drsnost povrchu maximalizuje přenos tepla. Vytvořené teplo je díky důkladné tepelné izolaci zadní strany koncentrováno právě do sklo-křemičité desky, odkud je intenzivně sáláno do okolí. Ohřev je proveden unikátní technologií topné gelové fólie, která umožňuje vysokou životnost panelu. Na rozdíl od ostatních panelů na trhu zde nedochází k intenzivnímu opotřebení pájených kontaktů tepelnou roztažností. Zadní kryt sálavého panelu je z nerezového plechu, a proto si udrží dokonalý estetický dojem po celou dobu jeho užívání.

Infravytápění představuje moderní a efektivní podobu topení našich předků, kteří využívali kachlová či zděná kamna jako jediný zdroj tepla v obydlí. Dnes se často vracíme zpět k přírodnímu/přirozenému způsobu života, kam sálavé teplo určitě patří.

V případě infrapanelů platí, že levně koupené jsou draze placené. Levný typ může přinést řadu problémů, například nízká životnost, vysoká spotřeba elektrického proudu, větší množství infrapanelů v místnosti, nutnost zateplení energeticky náročných objektů, vznik plísní. Naše špičkové infrapanely dosud zachránily každou takovou situaci. Pokud máte zájem je instalovat, pak se s námi poraďte. Nabízíme Vám naše zkušenosti, odbornou a kvalifikovanou pomoc, také vytvoření nabídky přímo šité na míru Vašim potřebám.