Alergie jsou, bohužel, nedílnou součástí života mnoha lidí. Právě těm by mohly naše infrapanely pomoci. Vytápění infrapanely se totiž velice liší od klasického vytápění teplovodními radiátory i od podlahového vytápění, proto mohou přispět lidem s alergiemi, kteří si musí sami hlídat, jak často se setkávají s alergizující látkou.

Teplovodní radiátory

Teplovodní radiátory ohřívají místnost pomocí cirkulace vzduchu. Topná voda může mít i 80 °C a topné těleso se je schopno až na tuto teplotu částečně ohřát. Radiátory jsou pak dělány tak, aby byla teplosměnná plocha pro kontakt se vzduchem co největší. Tak může dojít k intenzivnímu ohřívání vzduchu. Ten se na těchto plochách ohřeje a začne stoupat nahoru jako teplovzdušný balón. Jakmile vystoupá ke stropu, chvíli u něj setrvá, ochladí se a opět klesne k podlaze místnosti. Čím více se topí, tím intenzivnější cirkulace vzniká. Cirkulující vzduch pak nemá problém unášet drobný prach, pyl či roztoče. Prašnost je nejviditelnější kupříkladu v rozích místnosti, kde výmalba tmavne nasedaným prachem. Prach je po čase viditelný také na otopných tělesech, kde se hromadí.  Prach sedá na květiny, záclony a samozřejmě na všechen nábytek a zařízení místnosti. Zvířený prach pak může způsobovat dýchací obtíže obyvatelům domácnosti včetně zvířat.

Radiátory někdy nestačí dostatečně prohřát dokonce ani stěny ve starších objektech, které v zimě mohou prochladnout. Poté se na nich stejně jako na sklenici se studenou vodou vysráží vlhkost. Vlhké stěny pak tvoří vhodné podloží pro uchycení spor mnoha plísní.  V tuto chvíli už pokoj není jen prašný, ale také zaplísněný. Jako třešničku na dortu lze už pouze použít chemické přípravky na likvidaci plísní a dráždivý mix je dokonalý! Problémy s plísněmi se mohou vyskytnout také u podlahového vytápění, které bylo instalováno v objektu s příliš vysokou tepelnou ztrátou, jenž podlahové topení není schopno vykrýt.

Nabízíme řešení

Naštěstí existuje alternativní způsob vytápění, který svou podstatou předchází vzniku těchto nežádoucích jevů. Je to způsob vytápění obydlí našich předků, který nám je zcela přirozený. Jedná se o vytápění sálavým teplem. Komfortní sálavé teplo lze uplatnit kdekoliv právě prostřednictvím sálavých infrapanelů. Můžeme je instalovat kdekoliv, kde je přívod elektrického proudu.

Infrapanely o vysoké povrchové teplotě intenzivně sálají do prostoru, tak jako to dělá Slunce. Tak se osálané povrchy začnou ohřívat a prohřívat, a to včetně stěn. Vzduch se ohřívá až od těchto předmětů, a to poměrně rovnoměrně. Teplotní rozdíl je proto po výšce místnosti výrazně menší ve srovnání s klasickými otopnými tělesy.

Díky tomu nedochází k intenzivní cirkulaci vzduchu, nečistoty tak nemohou být unášeny vzhůru. Vyhřáté stěny nedovolí kondenzaci vlhkosti, uživatelé navíc ušetří zdraví i peníze na chemických prostředcích, které často obsahují chlór. Aby bylo možné garantovat dostatečný tepelný tok do prostoru místnosti, je ovšem nutné investovat do panelů o vysoké povrchové teplotě.