Je možné mít dům, který by člověku pomohl se zdravotními obtížemi? Je možné zainvestovat do zdravého způsobu vytápění a po další desítky let z toho těžit? Ano a nemusíte si stavět pyramidu. Samotné nás překvapil zdravotní dopad infrapanelů.

Působení infrapanelu

Infrapanely Tempero předávají své teplo sáláním do okolí, jako třeba kachlová kamna či Slunce. Nejen lidé v pokročilém věku si velice rádi užívají slunného počasí, kdy dochází k intenzivnímu prohříván svalstva i kloubů. Tím se zlepšuje cirkulace krve a člověk se cítí lépe. Doslova se nabíjí energií, protože dochází k tvorbě serotoninu, lepšímu prokrvení a regeneraci organismu. Na téma využití terapie infračerveným zářením, bylo provedeno značné množství studií a byly získány četné poznatky o jeho působení [1, 2, 3].

Infrapanely díky ohřívání osálaných ploch nevytvářejí vzdušné víry a nevíří prach v místnosti, tím ulehčují lidem s potížemi dýchacích cest. Kromě toho také sálavým teplem intenzivně vysouší zdi a tím předchází tvorbě plísní i v domech, které jsou špatně tepelně izolované a kde jsou nyní nízké teploty stěn.

Zkušenosti

Avšak při použití infrapanelů Tempero došlo k dalším nečekaným událostem. Chod infrapanelu je díky vysoké povrchové teplotě citelný i při vyšších stropech. Na člověka tedy dopadá teplo v infračerveném spektru, jako je tomu u Slunce. Ve třech domech, které byly vytápěny tepelným čerpadlem, plynem a tuhými palivy, docházelo k ohřevu intenzivní konvekcí, tedy přes teplovodní radiátory. V těchto domech byly ženy, které trpěly revmatickými obtížemi a bolestmi kyčlí.

Již 10 dní po spuštění infrapanelů Tempero cítily částečnou úlevu a problémy ustoupily. Podobně pozitivní dopad byl u zákaznice s chronickým zánětem v rameni, se kterým chodila ¾ roku na rehabilitaci. Při spaní nasměrovala obnažené rameno přímo na infrapanel. Bolesti vymizely po 14 dnech spaní pod infrapanelem.

Je tedy infrapanel zdrojem léčivé energie? To bohužel není, ale díky prohřátí dochází k tomu, že se zlepšuje prokrvení. Infrapanel tedy zlepšuje podmínky pro přirozenou regeneraci těla. Proč tyto infrapanely dosahují špičkových provozních vlastností si můžete přečíst zde. Zkušenosti s infrapanely Tempero si můžete přečíst zde.

Infrapanely Tempero jsou koncipovány výlučně jako topný systém a nejsou určeny pro žádné jiné využití jako rehabilitaci nebo jiné léčebné účely. Popsané zkušenosti jsou jen předáním svědectví uživatel. Zdravotní účinky infrapanelu nejsou vymahatelné a nemusí dojít k jejich projevu.

[1] Shang-Ru Tsai, Michael R. Hamblin, Biological effects and medical applications of infrared radiation, Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology, Volume 170, 2017, Pages 197-207, ISSN 1011-1344

[2] Daniel Barolet, François Christiaens, Michael R. Hamblin,Infrared and skin: Friend or foe, Journal of Photochemistry and Photobiology B: Biology, Volume 155, 2016, Pages 78-85, ISSN 1011-1344

[3] Chih-Ching Lin, Wu-Chang Yang,Prognostic Factors Influencing the Patency of Hemodialysis Vascular Access: Literature Review and Novel Therapeutic Modality by Far Infrared Therapy, Journal of the Chinese Medical Association, Volume 72, Issue 3, 2009, Pages 109-116, ISSN 1726-4901