Naše infrapanely s povrchovou teplotou až 180 °C jsou na trhu unikátní, proto jsou velice poutavé pro ty, kteří nejsou spokojeni se současným způsobem vytápění. Komplexní vytápěcí systém infrapanelů TEMPERO nabízí zcela výjimečné parametry a užitnou hodnotu. Jedním z našich zákazníků je soudní znalec bydlící v rodinné vile v Radvanicích. Ve vile nebylo nikdy dosaženo tepelného komfortu ve všech místnostech. V domě se vystřídaly různé technologie vytápění a poslední z nich mělo být tepelné čerpadlo.

Instalované tepelné čerpadlo slibovalo velkou úsporu a definitivní vyřešení nekončících problémů s vytápěním objektu v zimě. Ale nestalo se tak. Tepelnému čerpadlu zamrzala venkovní jednotka, protože odmrazování nefungovalo správně. V důsledku toho došlo k destrukci vrtule a odstávce celého zařízení právě v období největších mrazů. Také došlo k výskytu chybové hlášky na displeji a opět bylo nutné volat školeného servisního technika, to však v období vánočních svátků bylo nemožné. Nakonec se ukázalo, že tepelné čerpadlo nebylo zřejmě dostatečně dimenzované pro celkovou tepelnou ztrátu objektu. Vypomáhalo si topnými spirálami k ohřátí vzduchu, a tím spadlo na úroveň levného elektrického přímotopu. Proto také vzrostla spotřeba elektrické energie a návratnost investice do tepelného čerpadla se neúměrně prodlužovala. Ani tepelné čerpadlo nesplnilo očekávání a dodnes stojí demontované v garáži.

Po dlouhém hledání a studování problematiky vytápění se pan majitel obrátil na naši firmu. Důkladně si prostudoval technologii způsobu infravytápění a osobně se přesvědčil, že infrapanely TEMPERO skutečně znatelně topí. Proto je nainstaloval do svého domu a okamžitě po spuštění pocítil rozdíl. Došlo k prohřátí studených stěn a krátce nato byly vysušeny od vlhkosti. Tím došlo k odstranění plísní, které se v domě tvořily, a také ke snížení míry prašnosti v místnostech. Nicméně zásadní bylo dosažení trvale příjemného tepelného komfortu v celém domě. Majitel se nám svěřil, že když přijde prochlazený z mrazivého počasí, zvedne si teplotu infrapanelu, aby se pod ním mohl vyhřívat jako pod slunečními paprsky. Zkušenost s infravytápěním byla tak dobrá, že si ho dokonce pořídil i na chatu. Zákazníci se mohou doslova na vlastní kůži přesvědčit u našich zákazníků o skutečném topném výkonu našeho infravytápění dodávaného v provedení na klíč.