Zákaznice z Ostravy, která má v Mariánských Horách byt 1+1, se rozhodla zrekonstruovat tento byt pro svou dceru. V rámci rekonstrukce bylo nutné změnit i vytápěcí systém. Původní plynový kotel byl nevyhovující a při úvaze o novém kotli stejného typu spolu s novými radiátory, se ukázalo, že tento způsob vytápění nebude efektivní jak z hlediska pořizovacích nákladů, tak i provozních ročních nákladů. I přes dnešní vyspělost kondenzačních kotlů, stále dochází k odvodu draze zaplaceného tepla komínem. V případě infrapanelů nic takového nehrozí, protože je teplo vyráběno přímo v místě potřeby a je tedy plně využito. Zákaznice se rozhodla pro naše infravytápění, které jsme ji dodali na klíč.

Vytápění starých bytů

V současné době mnoho lidí řeší vytápění do svých starých bytů. Tyto byty se většinou nacházejí ve starých domech – zpravidla patří do památkové zóny nebo jsou památkově chráněny. V důsledku těchto chráněných objektů nelze dům zateplit z důvodu fresek, které jsou udělané na venkovní omítce a mnohdy zateplení komplikují i složité tvary a záhyby na venkovní omítce. Dalším problémem jsou stará a historická okna, a to především kazetová, která nelze jen tak jednoduše nahradit plastovými. Tyto okolnosti často znemožňují majiteli dosáhnout pomocí izolačních technologií dokonalé zateplení, a přitom by se pomocí zateplení ušetřily nemalé finanční prostředky.

Jediným řešením je použití infravytápění od společnosti TEMPERO, která se zaměřuje na dodávku a montáž infrapanelů do objektu, ve kterých si jiné společnosti nedovedly poradit, a proto se majitelé obrátili na nás. Jsme velice rádi, že náš vytápěcí systém přináší mnoho užitku našim zákazníkům, nejenom v příjemném tepelném komfortu, ale především ve snížené spotřebě elektrické energie.

Technologie je klíčem k úspěchu

Technologie infrapanely TEMPERO je ukázkou vysoké povrchové teploty spojené s plochou infrapanelů a jeho nízkým příkonem. Kombinuje se tu více technologií najednou a zároveň několik nanotechnologických materiálů. Prapůvod infrapanelů najdeme už v dávných dobách, kdy se na hradech a zámcích používala kachlová kamna, která také dokázala sálavým způsobem vyhřívat obrovské sály a další prostory těchto historických památek. Jedno z nejúčinnějších řešení, jak staré historické domy nízkonákladově vytápět, je pořízení infrapanelů TEMPERO.