Do tohoto krásného domu v Ostravě Vřesině se zákazník rozhodl, že si pořídí komplexní nízkonákladové infravytápění od naší společnosti TEMPERO. Jeho hlavním důvodem, proč se rozhodl pro naše infrapanely, byla nízká spotřeba a vysoká spolehlivost. Důležitou roli hrála také dlouhá životnost tohoto systému spojená se zárukou, pěkný vzhled a praktičnost.

Včasný nákup

Zákazník využil nákupu tohoto zařízení v době, kdy byla cena zvýhodněná pro dané období a naše infravytápění  si pořídil jako první komponent pro svoji stavbu, která v té době byla ještě před realizací. Pro koupi ho přesvědčilo především zjištění, že společnost TEMPERO má 100% spokojených zákazníků, kteří používají technologii na vytápění od společnosti TEMPERO pro své rodinné domy, byty, penziony, kanceláře. Také měl možnost se potkat s našimi zákazníky, kteří infravytápění od naší společnosti mají již několik let. Souhrn těchto informací vedl k tomu, že zákazník si vytápění zakoupil s předstihem.

V této novostavbě bydlí se svojí manželkou a dvěma malými dětmi, pro které je důležité, aby dětem bylo teplo, a to především už od podlahy, když si děti hrají na zemi. Příjemné zjištění je, že naše stropní infrapanely dokáží fungovat jako slunce, které prohřívá zemský povrch. Tak jako slunce, infrapanely prohřejí podlahu, naakumulují do ní teplo, které je tak příjemné, jak kdyby bylo v podlaze podlahové elektrické nebo vodní vytápění. Ovšem v podlaze žádné elektrické ani teplovodní vytápění není, pouze dochází k fyzikálnímu jevu, který velice dobře známe – když v létě jdeme večer po asfaltu nebo betonu, uvolňuje se ze země pozvolně teplo, které slunce prohřívalo a teplo se tam během dne uložilo. Díky přenosu tepla sálavým způsobem z infrapanelů na podlahu nedochází k víření prachu, ke kterému právě dochází u podlahového vytápění. Díky této technologii jsme zvítězili nad podlahovým vytápěním.

Ekonomika provozu

Ekonomické hledisko je nejdůležitějším faktorem vytápěcího systému pomocí infrapanelů TEMPERO. Nízká spotřeba, která porazí i nejvyspělejší tepelné čerpadlo – není až tak podstatná jako prvotní pořizovací náklady, které infravytápění od společnosti TEMPERO mají a jsou velice příznivé pro zákazníka. Na rozdíl od vysokých nákladů za vynutí teplovodního podlahového vytápění nebo použití elektrických rohoží nebo fólií. Navíc pokud se podlahové vytápění pokazí, nelze ho snadno opravit – často se musí rozbít kachličky nebo rozmontovat plovoucí podlaha. Toto omezení u infrapanelů není. Infrapanely jsou nezávislé na sobě a pokud by došlo k poruše jednoho panelu, kromě rychlé montáže a demontáže, lze tento systém i efektivně opravit. Je nepravděpodobné, že by tato závada mohla vzniknout současně u všech panelů v jednom domě. Tyto fakta byla klíčová pro našeho zákazníka a také skutečnost, že námi dodávaný systém, neměl žádnou poruchu u našich zákazníků. Proto si jej tato mladá rodina zakoupila.