Kopřivnická dřevostavba s infrapanely dokazuje, že infrapanely TEMPERO jsou ideálním zdrojem tepla pro všechny stavby. Obecně se uvádí, že infrapanely nedokáží dřevostavby uspokojivě vytopit. Jedná se však o infrapanely, které mají nízkou povrchovou teplotu a jsou určeny pouze k přitápění a jejich využití bývá zpravidla v jižních státech Evropy, kde teplota v zimě neklesá pod 5 °C. V podmínkách Česka, kdy můžeme mít v zimě i 30°C mrazy, se přítopné panely stávají nedostatečnými, protože nedokáží prohřát obývaný prostor. Avšak infrapanely Tempero díky vysoké teplotě povrchu (až 180 °C) dosahují násobně vyšších hodnot sálavého toku a proto vydatně topí. Naše infrapanely dosahují vysoké povrchové teploty, a proto jsou vhodné i do tohoto typu staveb.

Sálavé vytápění  v dřevostavbách není žádná novinka, protože již dříve se v chalupách vytápělo kachlovými kamny. Byl to tradiční způsob vytápění, který se osvědčil jak v roubenkách prostého lidu, tak na honosných zámcích šlechty. Právě v rozlehlých a vysokých prostorech nabídlo sálavé vytápění jediný použitelný způsob vytápění.

Infrapanely Tempero lze směle považovat za kachlová kamna z 21. století. Fungují na stejném fyzikálním principu, ale nabízejí špičkový uživatelský komfort. Odpadá celá řada starostí a omezení, která jsou spojena s užíváním tradičních kachlových kamen. Naše infrapanely jsou zcela bezúdržbové a prochází revizí pouze při uvedení do provozu, ovládání je provedeno termostatem a díky toho lze lehce nastavit požadovanou teplotu vzduchu v místnosti. Infrapanely Tempero jsou také velice bezpečné, protože jsou zavěšeny u stropu, čímž jsou chráněny jak infrapanely, tak uživatelé.

Dřevostavbyse liší

Dřevostavby se v některých aspektech výrazně liší od klasických zděných budov. Kupříkladu měrná tepelná kapacita dřeva dosahuje několikanásobných hodnot v porovnání s betonem či cihlami. To znamená, že při stejné tepelné ztrátě objektu, bude trvat déle, než-li dojde k prohřátí stěn, stropů a podlah. Z tohoto důvodu je výhodné využít panely s vysokým sálavým tokem. K prohřátí budovy poté stačí kratší čas. A zvýší-li se okamžitá tepelná ztráta objektu během krutých zim, pak výkonný infrapanel může plně udržet tepelný komfort v místnosti. Sálavé záření proniká pod kůži, prohřívá svalstvo a pohybový aparát. Prohřátím dochází k uvolnění napětí a urychluje se regenerace organismu.  Proto staří lidé rádi vysedávali u kamen a prohřívali svoje kosti, ulevovali si od bolestí kyčlí či kloubů.

Zákazník si tedy nejprve nechal na zkoušku nainstalovat infrapanely do kuchyně, obývacího pokoje a koupelny. Díky naprosté spokojenosti si v dalším roce pořídil naše infrapanely i do dalších místností. (Ukázka fotografií zde)