Neuběhne týden, abychom neslyšeli o špatných zkušenostech s jinými značkami infrapanelů. Recenze infrapanelů uvádí zklamaní z nedostatečného topného výkonu a k tomu se váže vysoká spotřeba, protože infrapanely běží neustále. Je to dáno příliš optimistickým odhadem sálavého toku z infrapanelu a často i optimistickým odhadem tepelných ztrát.  Sálavý tok panelu je totiž výrazně ovlivněn emisivitou sálavé plochy, její teplotou a plochou. Recenze infrapanelů jsou často překvapivé.

Máme jiné recenze

V těchto ohledech infrapanely Tempero dosahují špičkových parametrů. Povrchová teplota až 180 °C umožňuje dosažení násobně vyšších tepelných toků ve srovnání s konkurenčními panely. Proto dochází při použití našich infrapanelů k intenzivnímu ohřevu a tedy vysoušení stěn. Na ohřáté stěně také nedochází ke srážení vzdušné vlhkosti. Tím se předchází vzniku a existenci plísní.

Infrapanely Tempero měly také nečekané vedlejší účinky na lidské zdraví. Sálavé teplo totiž prohřívá lidské tělo podobně jako sluneční paprsky nebo roztopená kamna. Zvýšená teplota zlepšuje cirkulaci krve, čímž dochází k lepší regeneraci. Člověk se cítí relaxovaný a nabitý energií, což v zimě ocení každý.

Infrapanely Tempero byly úspěšně instalovány na novostavbě v kopcích Vsetínska. Infrapanely vytopily 207 m2 s celkovou spotřebou 4781 kWh za zimu 2016-2017. Navíc ušetřily statisícové náklady na hlubinný vrt, který by v těchto podmínkách vyžadovalo tepelné čerpadlo. Recenze infrapanelů by tedy byla pozitivní.

Avšak naše infrapanely dosahují mnohem zajímavějších výsledků právě ve starších budovách, přestože nevyžadují zateplování objektu. Vysoké stropy, chladné zdi, plísně a nízký tepelný komfort během zimního období – to obnášelo bydlení v prvorepublikové vile v Radvanicích u Ostravy. Objekt se nedařilo nikdy vytopit na příjemné teploty. Dům má vysoké stropy i tepelnou ztrátu (přes 20 kW).

Tepelného komfortu se proto nedařilo dosáhnout ani s plynovým kotlem či tepelným čerpadlem, které přineslo majiteli mnoho starostí a výdajů. Po prostudování problematiky vytápění se rozhodl pro instalaci infrapanelů Tempero.

Po instalaci

Po zapnutí infrapanelů přišla veliká změna. Vymizely plísně, začalo být teplo i u podlahy místnosti a veliké nadšení sklidil od manželky, která byla zvyklá na teploty v panelovém domě. Investice do vytápěcího systému Tempero se vyplatila i finančně. Náklady na vytápění plynem byly 58 376 Kč, tepelným čerpadlem 46 923 Kč, infrapanely 25 189 Kč. Životnost infrapanelů je až 50 let.

Nemalá investice do našich infrapanelů tedy přinesla dosud nebývalý komfort, pomohla odstranit revmatické obtíže a ještě se postupně vrací díky výrazného snížení nákladů na vytápění. Investorovi se tím podařilo zabít mnoho much jednou ranou. Celý jeho příběh si můžete pustit na videu níže. Proč tyto infrapanely dosahují špičkových provozních vlastností si můžete přečíst zde. Zkušenosti s infrapanely Tempero si můžete přečíst zde.