Slunce se podílí významnou mírou na našem fyzickém i duševním zdraví. Zlepšuje nám náladu a umožňuje syntézu vitamínu D. Kromě toho nám posílá infračervené záření, které proniká pod kůži a prohřívá svalstvo. Nejen těchto darů si lze užívat ve slunečních lázních, protože i infrapanely TEMPERO zlepšily zdraví.

U infrapanelů TEMPERO je díky až 180°C teplotě povrchu možné, aby docházelo k intenzivnímu sálání v infračerveném spektru. Toto sálání prochází také pod kůži a prohřívá svalstvo. Teplota povrchu ale neumožňuje vznik škodlivého ultrafialového záření a proto není třeba mít obavu z vedlejších účinků. Opak je pravdou.

Příjemné teplo pro zlepšení zdraví

Prohřátí kůže a svalové hmoty umožňuje její uvolnění, díky čemuž dochází k lepšímu prokrvení a vyživení tkání. Lépe jsou odváděny zplodiny metabolismu.    Pokud má lidské tělo šanci, pak má vysokou schopnost regenerace. Popsané vlivy poskytuje tělu výborné podmínky pro regeneraci a relaxaci. To jsou bez pochyb dvě důležité věci, kterých se nám v současné hektické době nedostává. Není to pouhé teoretizování. Máme od našich zákazníků potvrzený blahodárný vliv našich infrapanelů na jejich zdravotní stav. Došlo ke zlepšení jak revmatických obtíží a bolesti kyčlí, tak k ústupu problémů s chronickým zánětem v rameni. Naši zákazníci zkrátka dostávají přidanou hodnotu, kterou s jinými infrapanely mít nemohou.

Stejné působení by šlo najít třeba u rozpálených kachlových kamen, která také předávají teplo sáláním a naše předešlé generace u nich proseděly svůj život. Kachlová kamna do kanceláře nebo panelového domu nedáte, zde mohou posloužit naše infrapanely, které poskytují moderní a flexibilní alternativu.

Naše infrapanely poskytují i další zdravotní benefity. Díky rovnoměrnějšího sálavého ohřevu celé místnosti nedochází k intenzivnímu proudění vzduchu, jako je tomu u teplovodních radiátorů. Díky toho dochází k výrazně menšímu víření prachu, což uvítají lidé s citlivými dýchacími cestami, ale i strážci domácího pořádku.

Naše infrapanely TEMPERO zavěšujeme u stropu a proto intenzivně ohřívají podlahu a teplo je tedy rozprostíráno v oblasti, kde se pohybujeme. Po výšce místnosti dochází k rovnoměrnějšímu rozdělení teploty a tím se zlepšují podmínky pro to, abychom neměli studené nohy a předešli rýmě. Infrapanel umístěný u stropu je také umístěn bezpečně mimo dosah obyvatel.

Infrapanely TEMPERO zlepšily více než jen zdraví

Intenzivní sálavé teplo z našich infrapanelů také vyhřívá a vysušuje zdi. Kdo měl plíseň, ten se jí s našimi infrapanely zbavil. Samotné vysušení zdí nestačí, je třeba udržovat jejich co nejvyšší teplotu, aby na nich nedocházelo k opětovné kondenzaci vzdušné vlhkosti. Díky principu sálavého vytápění mají zdi daleko vyšší teplotu než by tomu bylo u vytápění s radiátory. Jsou to právě zdi a další předměty v místnosti co ohřívá vzduch. Uplatňuje se tedy zcela opačný způsob ohřevu oproti teplovzdušnému vytápění. Plísní je tedy možné zbavit se bez použití chemikálií a to využitím fyzikálních zákonitostí. I takto infrapanely TEMPERO zlepšily zdraví.

 Pouze infrapanely TEMPERO mohou díky své vysoké povrchové teplotě poskytnout výše zmíněné benefity. Důkazem jsou naši spokojení zákazníci, kteří bydlí jak ve starých mlýnech, tak v novostavbách.