Pokud se rozhodnete pro elektrické vytápění, asi budete zvažovat i infrapanely. V tom případě můžeme vřele doporučit investici do českých infrapanelů firmy Tempero. Naše infrapanely prokazují už teď na všech instalacích špičkové výsledky v nízké spotřebě.  Ať už u novostaveb např. na Vsetínsku, tak u starých domů. Jsou velice vhodné do domů stavěných z keramických cihel, mezi které patří Porotherm nebo Heluz. Tyto cihly mají nízkou tepelnou vodivost a tuto schopnost vám ještě zvýší kvalitní provedení vnitřních omítek. Spotřeba našich infrapanelů je příjmeným překvapením. 

Novostavba

Původně se na jedné z našich instalací v novostavbě zvažovalo podlahové vytápění s tepelným čerpadlem se zemním kolektorem a podlahovým vytápěním. Ale takové řešení by bylo, jak prostorově, tak finančně náročné.  S našimi infrapanely se dá ušetřit již v této fázi a snížit pořizovací náklady. Navíc infrapanely prochází revizí jen před svým spuštěním a pak už po dobu celé své až 50 leté životnosti nevyžadují žádnou údržbu. Tepelné čerpadlo by mělo omezenou životnost z důvodu opotřebení mechanických komponent a také je třeba jej servisovat. Poruchy během provozu jsou svépomocí neřešitelné a mohou vyjít nečekaně draze.

Stavba v oblasti Hukvald, se nyní dokončuje,přesto jsou již infrapanely zavěšené a topí se s nimi. Nyní jsou namontovány naše infrapanely pouze v přízemí a jak nám majitel sám sdělil,tak pouhé tři infrapanely mu dokázaly prohřát celý dům, kde vytápěná plocha přesahuje 200 metrů čtverečních. Dům je postaven právě z cihly Heluz a pod střechou má difúzně otevřenou nástřikovou izolaci od firmy PURSTAV. U tohoto domu se očekává roční spotřeba elektřiny na vytápění přes 4000 kWh za rok.

Investor se rozhodl pro toto vytápění,protože se krylo s jeho požadavky na vytápění a poskytovalo šetrný přístup k životnímu prostředí.  Důležité bylo nejen neznečišťovat své okolí spalinami, ale také dosáhnout zdravého životního prostoru v samotném domě. Infrapanely sálají a prohřívají člověka, zároveň nedochází k víření vzduchu a tedy prachu. Lépe se prostor udržuje v čistotě a to pomáhá lidem s alergiemi a astmatem. Naše infrapanely také intenzivně vyhřívají zdivo a tím předcházejí jeho vlhnutí a uchycení plísní.

Stačí počítat

Investorem je člověk pracující v bankovním sektoru a možná proto se pro naše infrapanely rozhodl. S našimi infrapanely se mu podařilo snížit pořizovací náklady na vytápěcí systém, dosáhnout skutečně příjemného tepla ve svém domově, zdravého prostředí a také snížit provozní náklady na vytápění. Bonusem je elegantní způsob vytápění o který se nebude muset další desítky let naprosto vůbec start.
Proč tyto infrapanely dosahují špičkových provozních vlastností si můžete přečíst zde. Zkušenosti s infrapanely Tempero si můžete přečíst zde