V České republice najdete místa, kde není plynofikace, a proto místním obyvatelům v těchto částech republiky nezbývá nic jiného než se obejít bez plynu. Využívají elektrickou energii v domácnosti snad na všechny činnosti, vaření a vytápění. Jedno z těchto míst najdeme poblíž Osoblahy leží malinká krásná vesnice Karlov. V tomto místě obyvatelé topí elektřinou nebo tuhými palivy. Zákazník, který se na nás obrátil má chalupu právě v této vesnici. Zděný dům využívá celoročně pro svůj oddechový čas a relaxaci. Hned na začátku nám zákazník sdělil, že už nechce topit uhlím ani dřevem. Chce jen zapnou infravytápění a nic neřešit, ať se o vše postará termostat.

Proč se zákazník rozhodl pro infravytápění

V roce 2019 na sklonku ledna a února, kdy chodí nespočet lidí na veletrhy o tepelné technice, k nám přišlo mnoho zájemců, mezi kterými byl náš budoucí zákazník z Karlova. Vstoupil do projekční kanceláře a už u dveří nám řekl, že slyšel o naší technologii od promotérky. Technologie infrapanelů Tempero ho zaujala především pro svou vysokou povrchovou teplotu a nízký příkon. Jeho zájem se zvýšil po zhlédnutí panelu 800 W s povrchovou teplotou 176 stupňů. Pan z Karlova byl v šoku. S tak výkonným panelem se doposud nesetkal, a to už vyzkoušel spoustu panelů, které topily maximálně na 90 stupňů. Jelikož je zvyklý na ty staré poctivé kamna, které když se pořádně rozpálí, mohou mít až přes 200 stupňů, tak mu nepřišly ostatní infrapanely nikterak zajímavé. Už se mu nechce pořád přikládat do kachlových kamen, tak nám hned řekl, že by chtěl naši technologii na svou chalupu.

Infrapanely reference ve starém domě

Nabídli jsme novému zákazníkovi, aby se šel podívat do starého domu, kde už zákazník z Ostravy – Radvanice topí našimi infrapanely několik let. Tato stará dobová vila je postavena z roku 1928, je členitá a má na fasádě ozdobné prvky. Bohužel tato vila nejde pro své ozdobné prvky zvenčí zateplit, dále jsou některá okna dvojsklo, avšak v kastlíkovém provedení je trochu zateplená půda a stropní stěna sklepu. Celkově se dá říct, že je tato stará vila nezateplená. Tím pádem je extrémně energeticky náročná, a dokonce je ve stavbě několik tepelných mostů. Ty představují složitý problém při klasickém konvenčním způsobu vytápění.

V tomto rodinném domě v Ostravě – Radvanicích se topilo už snad vším možným, co umožňovala doba od výstavby roku 1928 až po současnost. Plynový kondenzační kotel nahradilo tepelné čerpadlo, které často stávkovalo, buď to bylo porouchané, topilo málo anebo právě naopak topilo až tak, že se žhavily všechny spirály a byl to vlastně elektrokotel.

Infrapanely a plísně

Plíseň, která se tvořila v tomto domě účinně zlikvidovaly a zároveň zabránily dalšímu tvoření právě naše infrapanely Tempero. Od té doby má náš zákazník v domě teplo, dům je bez plísní a k tomu si navíc užívá nízkou spotřebu elektrické energie. Unikátní vlastností infravytápění od společnosti Tempero přinesly zákazníkovi efektivní vytápění s přidanou hodnotou zlepšení zdravotního stavu. Jeho mamince, která bydlí v prvním patře tohoto rodinného generačního domu, se výrazně zlepšilo zdraví a ustoupily revmatické problémy.

Po těchto informací se zákazník z Karlova jednoznačně rozhodl pro infrapanely Tempero.