Starší dům po rekonstrukci. Je nezateplený, má pouze vyměněná plastová okna, novou elektroinstalaci, sádrokartonové podhledy a infravytápění v provedení na klíč od společnosti Tempero s.r.o. Zákaznice, která bydlí v tomto rodinném domě, využívala k vytápění plynový kotel. Topení plynových kotlem je ale finančně náročné. Jeho náklady jsou třikrát až čtyřikrát větší než náklady na vytápění s infrapanely Tempero.

Alternativa plynového kotle

Zákaznice už delší dobu nebyla spokojena se svým starým plynovým kotlem, který se obvykle pokazil před začátkem topné sezóny. Musel vždy přijet servisní technik, který jej opravil. Při poslední návštěvě opraváře bylo řečeno, že je vhodné vyměnit plynový kotel za nový. Majitelka domu hledala řešení, jak by mohla uspořit. Byla tady možnost plynový kotel nahradit elektrokotlem. Ale provozně by to bylo náročnější. Tepelné čerpadlo, které ji nabídlo spousta firem, by muselo mít systém vzduch-voda. Ale pro takto starý dům s klasickými radiátory se tato vytápěcí technologie tepelného čerpadla nehodí. Aby mohla použít navrhované řešení, musela by dům zateplit, včetně střechy, a rozvést vytápění do podlahy. Toto řešení by bylo finančně i technicky obtížné. Tuhá paliva by vyžadovala nový komín a vytvoření skladovacích prostor pro dříví nebo uhlí. Spoustu fyzické práce, kterou už zákazník nechce obětovat pro svůj tepelný komfort. Navíc cena za palivové dřevo i uhlí začala stoupat. Najít vhodnou alternativu může být obtížné. Ale pokud znáte naši společnost, tak víte, že řešení je velmi jednoduché.

Účinnost infrapanelů

Infrapanely Tempero dokáží při vytápění fungovat hospodárným, ekonomickým a nenáročným způsobem. Dokáží vytápět prostor budovy efektivně, s vysokým tepelným komfortem a zároveň bez extrémní náročnosti na energie. Úsporná vytápěcí technologie infračervených sálavých topných panelů Tempero je založena na unikátních materiálech, které jsou součástí našich infrapanelů. Tyto materiály zajišťují vysoký sálavý tepelný tok a zároveň nízkou spotřebu. Mají stoprocentní účinnost a technologie infravytápění Tempero je nadčasové řešení pro vytápění všech možných prostor. Bytů, rodinných domů, kanceláří, hotelů, městských zařízení, škol, ordinací, výrobních hal a dalších objektů, kde je kladen požadavek na nízkou spotřebu elektrické energie.

Technologie infravytápění

Jejich další předností je vysoká životnost, která se pohybuje v řádech několika desítek let a proto poskytujeme nadstandartní záruku na naši technologii. Je to český výrobek, který je vytvořen z nejlepších světových materiálů. Výzkum těchto materiálů začal už v 60. letech minulého století. Tyto materiály byly v té době konstrukčním řešením pro letadla a kosmonautiku. S postupem času jsme tyto materiály využili pro výrobu našich infrapanelů. Naši zákazníci jsou spokojeni a rádi se o pozitivním dopadu infravytápění Tempero podělí s případnými dalšími zájemci. Pokud máte zájem o naši technologii, můžete nás kontaktovat. Rádi vám poradíme.