Majitelé starého domu v Lounech se rozhodli pro rozsáhlou rekonstrukci domu, který mají od svých rodičů. Tento starý dům je nezateplený. Majitelé pouze vyměnili okna v provedení dvojsklo. Nechali udělat kompletní rekonstrukci uvnitř domu. Při rozhodování, čím budou topit, se obrátili na naši společnost Tempero s žádostí o propočet infravytápění v provedení na klíč.

Projektování infravytápění

Pokud se jedná o nové stavby, je pro výpočet infravytápění nutná prováděcí projektová dokumentace. U starších staveb je nutné přesně popsat materiálové složení domu, podat informace ke střeše a také popsat typy oken a případnou použitou izolaci. Jsou to velice důležité informace, na jejichž základě se provede propočet v přípravné studii. Ta zákazníkovi ukazuje předpokládané údaje, jako je instalovaný příkon, roční spotřeba a další. Součástí je i technologické poradentství. To informuje zákazníka o tom, jak budou panely instalovány, jaké budou použity systémy ovládání a co vše je nutné upravit, případně změnit v hlavním elektrorozvaděči budovy. Ke každému zákazníkovi je přistupováno zcela individuálně a všechny připravované zakázky jsou odlišné. Veškeré propočtové práce musí být provedené odborně, nelze pro ně využívat univerzální kalkulátory, které nabízejí weby. Je to dané tím, že každá zakázka je jiná. Nelze obecně tvrdit, že 25 W je dostatečné na jeden m3. Je to nepřesné, protože 25 W v pasivním domě může být extrémně hodně, na rozdíl od 25 W na m3 v nezateplené garáži, kde to může být extrémně málo. Proto se výpočet dělá vždy podle konstrukčních materiálů jednotlivých objektů.

Recenze infrapanelu

Náš zákazník nám veškeré údaje zaslal a my jsme mu provedli propočet infravytápění v provedení na klíč. Společnost Tempero také klientovi nabídla, že se může jít podívat na již realizované zakázky u našich ostatních zákazníků. Společně jsme navštívili zákaznici v Českých Budějovicích, kde mu bylo ukázáno i vyúčtování, ve kterém zákaznice dostala vrácený přeplatek. Jednalo se o poměrně velkou částku, což našeho nového klienta překvapilo a uvědomil si, jak efektivní a úsporné jsou infrapanely Tempero. Tato informace ho natolik přesvědčila, že ihned řekl, že má o naše vytápění zájem a souhlasí s cenovou kalkulací v realizaci v provedení na klíč. Původně jsme pro něj měli naplánované ještě další návštěvy u našich zákazníků, ale řekl nám, že je nebudeme zbytečně obtěžovat. O kvalitě našich infrapanelů se přesvědčil hned na první prezentační schůzce. Provedl okamžité rozhodnutí, což nás mile potěšilo. Pokud i vy máte zájem o infravytápění Tempero v provedení na klíč, obraťte se na naši společnost.