Naše zákaznice v Českých Budějovicích získala od své rodiny chalupu, kterou se rozhodla zrekonstruovat pro celoroční bydlení. Hledala efektivní vytápění, které nahradí přímotopy v této staré chalupě. Přímotopy, které byly ekonomicky náročné chtěla zákaznice vyměnit za vytápěcí technologii, která bude úsporná a zároveň bude schopna tento starý dům bez izolace dostatečně prohřát. Obdržela mnoho nabídek na přímotopné panely, které se běžně prodávají na internetových e-shopech s povrchovou teplotou kolem 100 až 120 stupňů. Tato teplota by byla nedostatečná pro efektivní vyhřátí tohoto starého domu.

Zkušenost s infrapanely Tempero

Po vyzkoušení infračerveného sálavého topného panelu od společnosti Tempero, kdy povrchová teplota tohoto infrapanelu dosáhla 181 stupňů, se zákaznice rozhodla pro kompletní realizaci infravytápění. Přímotopy, které odmontovala a rovnou odvezla do sběrného dvoru by nikdy nedokázaly prostor tohoto domu dostatečně vytopit, tak aby byla podlaha aspoň trochu teplá. Běžné přímotopy a přítopné panely ohřívají primárně vzduch a tento se hromadí u stropu, takže je zákazníkovi na nohy zima. Infrapanely Tempero při zavěšení na strop dokážou prohřát podlahu i na 33 stupňů povrchové teploty, takže si člověk připadá, jako kdyby měl podlahové vytápění. A tato skutečnost byla pro zákazníci podstatná, a proto se rozhodla pro naši společnost.

Reference infrapanelu

Ještě před tím měla možnost shlédnou referenci našeho zákazníka v Ostravě – Radvanicích. Tento zákazník má jako jediný zdroj tepla ve své vile z roku 1928 právě infrapanely Tempero a vytápí v ní přes 200 m2 plochy. I když má vysoké stropy přes 3 metry, dokáže efektivně a úsporně topit ve svém domě. Po těchto zkušenostech, které sdělil prostřednictvím videa, se začalo na naši společnost Tempero obracet mnoho zájemců. Tito zákazníci nedokázali klasickým konvenčním způsobem pomoci radiátoru, přímotopu, nebo přítopných infrapanelů vyřešit vytápění v takové kvalitě, aby měli prohřátou i podlahu. Až po namontování infrapanelu Tempero se tato neřešitelná skutečnost dala vyřešit. Infrapanely Tempero splnily požadavky naší zákaznice, a to především efektivní úspory a vysoký tepelný komfort, zajišťuje náš český výrobek a jeho kvalitu poznalo už mnoho zákazníků nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Odstraňuje plísně

Technologie infrapanelů Tempero se výborně hodí do starých nezateplených domů, kde se zákazníci potýkají s vlhkostí a plísněmi. Chtějí mít příjemně prohřáté obydlí a platit méně za elektrické energie. Tuto možnost nabízejí naše produkty všem našim zákazníkům.