Zákazník z Ostravy se na naši společnost Tempero obrátil, aby vyřešil vytápění pro své Ostravské byty. Které jsou určené pro dlouhodobý pronájem. Jeho hlavním požadavkem bylo, aby v těchto bytech snížil náklady na vytápění. Jakožto pronajímatel si velice dobře uvědomuje, že pokud svým nájemníkům zajistí úsporné vytápění, může mít větší výnos z nájmu. Mnoho pronajímatelů bytů nad touto možností neuvažuje a raději přenesou vysoké zálohy na své nájemníky. S odůvodněním, ať si zaplatí, co si protopili. V tomto případě platí, že někteří nájemníci zbytečně platí až čtyřnásobek vyšších záloh u vytápění, které je na principu konvence. Náš zákazník si ale uvědomil, že pokud jeho nájemníci budou platit méně, o to víc může mít příjmů z nájmu a zároveň nájemce nebude tolik platit na zálohách na energie. Tato pozitivní úvaha přivedla pronajímatele až k naší společnosti a jako většina našich zákazníku se chtěl o naši technologii přesvědčit. Zašel se podívat k našim klientům, kteří používají infravytápění Tempero.

Efekt infrapanelů

Infrapanely Tempero v komplexním provedení na klíč, nahradily účinně plynové kotle i elektrokotle, podlahové vytápění, přímotopy a přítopné panely. Unikátní technologie infrapanelů Tempero má 100% účinnost. Zákazníci mají vysoký tepelný komfort, a především úsporu nákladů na vytápění. Další přidaná hodnota infravytápění je zabránění vzniku plísní, účinné vysoušení vlhkého zdiva, omezení vzniku vlhkosti v koupelně a kuchyni. Dále zajišťuje příjemnou dýchatelnost ve vytápěných prostorech, které jsou vytápěné infrapanely Tempero.

Vliv infrapanelů na zdraví

Dalším pozitivem je zlepšení zdravotního stavu, což nám potvrdilo a popsalo mnoho našich zákazníků. U hodně z nich došlo ke zlepšení revmatických obtíží, bolestí kloubů, kyčlí, svalstva a zlepšení astmatických problémů. Také u alergiků naše infravytápění zlepšuje životní standart, kdy nedochází k víření prachu. Sálavé teplo s infračervených panelů prohřívá konstrukční materiály, a proto je ve vytápěné místnosti stejná teplota vzduchu u podlahy i stropu. Tyto dobré vlastnosti ocenilo již několik stovek našich zákazníků.

Regulace teploty

Naše zákaznice z Luhačovic, která má namontované naše infrapanely, je velice spokojena. Má nízkou spotřebu elektrické energie na vytápění. Ve svých apartmánech takto snížila provozní náklady. Využívá možnosti regulace nastavené teploty vytápěných prostor podle potřeby zákazníků. Je-li apartmán neobsazený, je pouze temperován, což podstatným způsobem snižuje náklady na vytápění. Pokud je apartmán obsazen, je teplota nastavena na takové rozmezí, které požaduje klient. V průběhu dne se nastavení teploty může měnit a ve večerních hodinách si obvykle zákazníci pustí infračervený topný panel Tempero na maximum. Teplo je pak usadí do sedačky a jejich organismus přitom relaxuje. Největším přínosem je však nízká spotřeba energie a ušetřené peněžní prostředky za vytápění prostřednictvím infravytápění Tempero.