Starý dům z 30. let minulého století si zákazníci postupně opravovali, až došli k dilematu, čím budou v tomto domě topit. Stavbu využívají celoročně. Bohužel jsou v těchto starých domech výdaje na vytápění plynem neefektivní. Proto se zákazníci rozhodli pro infravytápění v provedení na klíč od naší společnosti Tempero.

Účinnost infrapanelu

Zákazníci nás navštívili v naší projekční kanceláři, kde jsme jim předvedli fungování našeho infravytápění v extrémních podmínkách. Spustili jsme simulaci prostřednictvím klimatizace, kdy jsme ochladili teplotu vzduchu na 17 stupňů a zároveň prochladili i obvodové zdivo. V takovém chladném prostředí by určitě nikdo nechtěl bydlet. Tímto jsme provedli ukázku, jak funguje konvenční klasické vytápění. Poté jsme zapli naše infračervené sálavé topné panely, které velice rychle a efektivně prohřály podlahu, obvodové zdivo a další materiály. A zvedly povrchové teploty těchto materiálů, i když byla zapnutá klimatizace, která chladila. Teplo z našich panelů bylo znatelně citelné i na pokožce obličeje ve větší vzdálenosti od našeho vytápění. Jak zákazníci řekli, připadali si zde jak na jarním sluníčku na horách. Už chyběl jenom krok, aby se rozhodli pro naši vytápěcí technologii.

Jak nahradit plynové vytápění

Zájemci využili možnosti a navštívili našeho zákazníka, který má infrapanely Tempero v Ostravě – Svinov. Ten již řadu let využívá naší vytápěcí technologii ve svém starém domě, který má nezateplený, obvodové zdivo je 50 cm včetně omítek. Má pouze vyměněná plastová okna v provedení dvojsklo. Střecha i sklep nejsou zateplené. Je to udržovaný a interiérově opravený starý dům z 40. let minulého století, ve kterém se topí infrapanely Tempero. Od spuštění této vytápěcí technologie zde probíhá měření spotřeby na vytápění. Historicky víme, že tato spotřeba se pohybuje mezi 3200 až 3500 kWh za rok. Naše vytápění efektivně nahradilo plynový kotel, který předtím v tomto domě sloužil k vytápění. Byl ale mnohonásobně dražší v provozních nákladech. Jak říká majitel domu: „škoda, že jsem vaší technologii nepoznal dříve.“ I tato reference přesvědčila naše zákazníky.

Infrapanely Tempero proti plísním

Návštěva u dalšího našeho zákazníka byla rozhodující. Protože jsme se zajeli podívat do Velké Polomi, taktéž do starého domu, který je nezateplený a také má vyměněna pouze plastová okna. I tady se zájemci dozvěděli informace, které je přesvědčili o vysoké kvalitě a technologické propracovanosti infravytápění Tempero. Zákazník z Velké Polomi udělal prohlídku také v celém svém domě a připomněl informaci, že se díky infravytápění zbavil všudypřítomné vlhkosti a plísni. V některých místnostech, které předtím neměl vytápěné kovovými radiátory, relaxuje. V jedné takové místnosti má sedačku, na kterou usedne a nechá si prohřívat svalstvo a záda infrapanelem, který je umístěný na stropě. Jak nám sám řekl, zlepšilo se mu zdraví, přestaly ho bolet záda, kyčle a klouby. Připadá si o několik desítek let mladší. I když si kupoval infravytápění kvůli plísni a úspoře, nakonec mu to přineslo přidanou hodnotu v podobě lepšího zdraví.

Jakmile si zákazníci prošli tyto recenze infrapanelů, jejich rozhodnutí bylo na místě. Věděli, že infrapanely jim vyřeší jejich požadavek na úsporu, lepší životní prostředí, zbaví se plísně a vlhkosti a ještě to bude mít pozitivní dopad na jejich zdraví.